Puur elektrisch concept is het beste volgens Volkswagen
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F09%2FVolkswagen-EV-concept-2016-05.jpg)
Welke ontwerpmethode levert de beste elektrische auto op? Een ‘traditionele’ auto ook geschikt maken voor elektrische aandrijving, of met een schone lei beginnen en alleen voor elektrisch gaan? Volkswagen-designchef Klaus Bischoff is ervan overtuigd dat een puur elektrisch concept het beste is.
MEB
Dat zegt Bischoff heel voorspelbaar tegen Autocar, want de ID.3 is namelijk van de bodemplaat tot het dak vanaf dag 1 ontworpen als elektrische auto. Daarbij heeft Volkswagen de lessen die het eerder opdeed met modulaire platforms, zoals het MQB, meegenomen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fvolkswagen-meb-2.jpg)
De Modulaire E-antriebs Baukasten (MEB) is echter gemaakt voor auto’s die puur elektrisch zijn. Die is bedoeld voor alle modellen binnen de Volkswagen Groep, waaronder ook de Skoda Enyaq waarmee we recent reden. Zo’n puur elektrisch concept kan dus nog eenvoudiger en doelgerichter zijn. Omdat een elektrische motor kleiner en makkelijker is in te bouwen vraagt de techniek minder ruimte dan een auto met een verbrandingsmotor. Accupakketten zijn echter wel groot en zwaar en die moet je vanaf de allereerste pennenstreek bij zo’n EV-design de meest ideale plaats geven.
Compromis
Een traditionele auto ‘verbouwen’ en geschikt maken voor elektrische aandrijving is toch meer een compromis, omdat het hele concept ook plaats moet bieden aan de meer complexe en omvangrijke techniek van een verbrandingsmotor, versnellingsbak en componenten die daarbij horen. Zo’n concept zit dan als je elektrische techniek toepast wat te ruim in zijn jasje, en accupakketten worden soms op minder ideale plaatsen weggestopt.
Multiple choice
Toch kiezen meerdere concurrenten van Volkswagen in deze moeilijk voorspelbare tijden niet voor een puur elektrisch maar voor een multiple choice concept dat ook benzine-, diesel- en hybride-aandrijflijnen kan huisvesten. Kijk maar naar Opel, Peugeot maar ook Volvo. BMW, dat met de compromisloze i3 een mooie maar dure start maakte, zet die koers nu niet voort. Ze blijven de i3 voorlopig wel gewoon maken en dat kan prima omdat die pionier zijn tijd ver vooruit was. De Beiers gaan nu voor een platform waarbij met name de centrale sectie gekozen wordt op basis van de aandrijflijn.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F05%2FIMG_6742-2.jpg)
Toekomst volgens Volkswagen
Bischoff bepleit een puur elektrisch concept en noemt zo’n multiple choice concept de verkeerde benadering. “De nieuwe elektrische architectuur geeft de designer juist de mogelijkheid om met een totaal nieuw design te komen. En dat moet de klant grote voordelen geven: een kleine footprint, een groot interieur en een heel nieuwe digitale architectuur.” Designers moeten wel oppassen dat ze niet te radicale auto’s moeten ontwerpen, zo zegt de chef van Volkswagen. “Je moet je bestaande klanten die nog moeten wennen aan elektrische auto’s niet van je vervreemden. Je moet wel dapper zijn, maar de transitie stap voor stap doen.”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F03%2Fvolkswagen-id.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Waarom deze Ferrari LaFerrari eruitziet als een Duitse taxi
-
Deze Bugatti Chiron is straks letterlijk van een oud vrouwtje geweest
-
De Tesla Cybertruck komt wél naar Nederland en dat zit zo
-
AliExpress-versie van de Porsche Panamera komt naar Nederland
-
Je raadt nooit welke F1-coureur deze gepimpte Toyota Supra bezit
-
Nieuwe pick-up van Fiat is goedkoper dan Volkswagen Polo
-
Het Audi-logo kan levensgevaarlijk zijn! Niet doorslikken dus…
-
Zo verbruik je in de file zo min mogelijk benzine en bespaar je geld
-
Gelekt: productieversie van de Renault 5 E-Tech vanuit elke hoek
-
Er ligt straks een Amerikaanse muscle car onder jouw kerstboom
-
Geen enkele auto is ooit hoger geklommen dan deze Porsche!
-
Opletten! In Amsterdam mag je vanaf morgen nog maar 30 km/h