Porsche Cayman e-volution is snel en snel op te laden
Porsche Turbo krijgt in de toekomst een hele andere betekenis. Deze Cayman e-volution is onder meer gebouwd om Porsche Turbo Charging te demonstreren, het nieuwe snellaadsysteem van de sportwagenfabrikant.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F10%2Fcayman-e-volution.jpg)
Daarmee zou de batterij van de elektro-Cayman in vijftien minuten op te laden zijn tot zo’n tachtig procent. Porsche Turbo Charging is onder meer ontwikkeld met de introductie van de Mission E (2020) in het achterhoofd. Die zou een actieradius van zo’n 500 kilometer moeten halen.
3,3 seconden
De Porsche Cayman e-volution komt niet meer dan 200 kilometer ver. Snel is de elektrische sportwagen zeker. Hij sprint in 3,3 seconden van stilstand naar 100 km/h.
Lees ook:
Ook interessant
-
Doorrijtaks: rij je door dit land naar de wintersport, dan kun je in de toekomst een flinke boete krijgen
-
Nederlandse politie laat ineens ruige 4×4’s zien: busjes met 3,0-litermotor zijn redder in nood
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Lucid Gravity in Nederland
-
Nieuwe remlichten in 2026 verplicht: waarom je wél moet schrikken als je dit ziet
-
Benzine duur? In dit Europese land betaal je nooit meer dan 1,34 euro per liter, zelfs niet langs de snelweg
-
Deze sportwagen van minder dan 45.000 euro komt nu eindelijk naar Europa
-
Bugatti-CEO: ‘Onze onderdelen zijn niet zó duur, koplamp kost maar 25.000 euro’
-
Waarom de DS N°4 Plug-in Hybrid een zwakke schakel is en heeft
-
Onderzoek toont aan: accu van elektrische auto verliest 2,3 procent per jaar, door snelladen verslechtert hij meer
-
Test op de rollenbank gaat helemaal fout: “Ik zou niet voor de schade betalen”
-
Getunede Supra wil imponeren, maar crasht voor de deur van Toyota-dealer
-
Deze te heet gewassen Nissan Skyline GT-R is eigenlijk een Suzuki en kost maar 3.624,95 euro