Porsche 911 pas als laatste over op elektriciteit
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fporsche-911-speedster-2019-foto-zonder-logo.jpg)
Porsche heeft de eerste stappen richting een elektrische toekomst al gezet met de Taycan. Maar de iconische Porsche 911 gaat voorlopig nog niet over op batterijpower. Volgens de Duitse fabrikant is dit model de laatste in de lijn.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fp19_0356_a3_rgb.jpg)
Porsche is een van de eerste onder de luxe-autobouwers die al begonnen is met de overstap naar elektrische aandrijving. De Duitsers laten met de Taycan zien dat de stap prima te nemen is. Daarnaast heeft het als doel om de helft van de voertuigen voor 2025 van een stekker te voorzien. Dat betekent niet dat de helft van alle Porsches in de showroom volledig elektrisch is, ook PHEV’s worden meegeteld. Maar het lijkt er nu op dat de Porsche 911 nog niet tot die stekker-Porsches behoort. De Duitsers laten weten dat het icoon als laatste over gaat op elektriciteit.
Aanpassen
“We staan aan het begin van een overgangsfase in de auto-industrie om volledig over te schakelen op elektrisch. Kopers van luxe-auto’s verwachten van ons dat duurzaamheid een belangrijk onderdeel van ons doel is,” vertelt Klaus Zellmer, president en CEO van Porsche Noord-Amerika, tijdens een bijeenkomst van Bloomberg. “Als we willen blijven bestaan, moeten we ons aanpassen. Als we dat niet doen, dan zullen we buiten de boot vallen.”
Zellmer liet ook weten dat hij zich bewust is van het feit dat er nogal wat ophef is over de elektrificatie van de Porsche 911. Iets wat er zeker aan zit te komen. Klanten hoeven zich hier volgens hem voorlopig geen zorgen over te maken, want het meest herkenbare model van het merk zal pas als allerlaatste zijn benzinemotor hoeven af te staan. Wanneer dat is liet de CEO niet weten.
Actieradius
Waar Porsche zich ook geen zorgen over maakt is ‘range anxiety‘, oftewel de angst om niet genoeg bereik te hebben met een elektrische auto. De gemiddelde Porsche-koper heeft drie auto’s in zijn of haar bezit, dus er is er altijd één waarmee diegene ver genoeg kan komen. Dat neemt niet weg dat de fabrikant stopt met het verbeteren van de actieradius van haar volledig elektrische voertuigen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lucid heeft weer pech, verlaagt productieaantallen
-
Je kan bieden op Paul Walker’s 1973 Porsche 911 Carrera RS 2.7
-
Komt er eindelijk weer een Opel Astra hot hatch?
-
Geen traditionele opvolger DS Automobiles
-
Deze Porsche 993 is een fabelachtige restomod
-
Autovisie Kennisquiz: automerken en hun oorsprong
-
Dit is de originele Porsche 911 Sport Classic | Sjoerds Weetjes 306
-
De Porsche Cayenne Cabrio kwam er (gelukkig) nooit
-
Audi RS6 neemt afscheid van ‘ouderwetse techniek’
-
Kia en Hyundai slachtoffer van criminele TikTok-trend
-
Na Renault komt ook Fiat met een X6: dit is de Fastback
-
Is het afscheid van de Volkswagen Golf aanstaande?