Peperdure en zeldzame Mazda 767B vliegt in brand terwijl omstanders de auto proberen te redden
De Le Mans-auto’s van Mazda behoren ongetwijfeld tot de gaafste raceauto’s aller tijden. Met unieke motortechniek, carbon remmen, carrosseriedelen van composiet en veel titanium wist het merk zelfs een keer de 24 uur van Le Mans te winnen. Een van deze racelegendes vloog tijdens een evenement op Laguna Seca in brand.
Tijdens de Monterey Car Week stond de auto klaar om het circuit op te gaan, maar een snelle ronde had hij nog niet gereden. Zonde, want zo’n wankelmotor met vier rotoren klinkt fantastisch.
Mazda 767B in brand
In de video is te zien hoe omstanders na het uitbreken van de brand razendsnel met brandblussers te hulp schieten. Toch lijkt de schade behoorlijk, want de flinke vlammen zijn niet direct gedoofd.
premiumAudi RS 5 Avant vs. Hyundai Ioniq 6 N: is hybride of EV leuker?
De auto is privébezit van zakenman en coureur Tony McIntosh, die hem eerder voor 1,75 miljoen dollar kocht. Er zijn slechts drie exemplaren van de Mazda 767B gebouwd. Deze auto is de laatst gebouwde.
Het gaat hier dus niet om de 787B waarmee Mazda in 1991 de 24 uur van Le Mans won. Ook deze 767B heeft een wankelmotor met vier rotoren en een cilinderinhoud van iets meer dan 2,6 liter. De krachtbron levert zo’n 600 pk, ongeveer 100 pk minder dan die van de 787B.
Desondanks is de Mazda 767B bijzonder automobiel erfgoed. Ongetwijfeld wordt de auto weer hersteld, zodat we snel opnieuw van zijn indrukwekkende geluid kunnen genieten.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)