Opel Corsa GSi is niet echt bijzonder
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FOpel-Corsa-GSi-503207-e1527057767676.jpg)
Wie deze zomer een buitenlandse Opel-dealer bezoekt, kan oog in oog komen te staan met de nieuwe Corsa GSi. Het model wordt binnenkort in heel Europa aangeboden, behalve in Nederland.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FOpel-Corsa-GSi-503209-e1527057787879.jpg)
Dat de Corsa GSi aanstaande is, is geen geheim. De fabrikant deed daar niet bepaald geheimzinnig over en toonde eerder al een teaserfoto. Autovisie liet destijds direct en als eerste weten dat de importeur bedankt voor de GSi-versie van de Corsa. Voor de Nederlandse markt krijgt het merk geen competitieve prijsstelling voor elkaar, zo liet de woordvoerder destijds weten. In Nederland zijn de prijzen gebaseerd op de CO2-uitstoot en die is in het geval van de Corsa GSi niet gunstig.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FOpel-Corsa-GSi-503208-e1527057806598.jpg)
150 pk
Nu de marktintroductie elders in Europa nadert, geeft Opel meer informatie over de compacte hatchback vrij. De auto komt voor de dag met een 1.4-benzinemotor. Door de aanwezigheid van een turbo komt het blok tot 150 pk. Het koppel ligt op 220 Nm. Het blok is niet bijzonder, aangezien het in dezelfde specificatie ook in andere modellen hangt. Het prestatieniveau is daardoor identiek aan dat van de reguliere Corsa met 1.4 Turbo-motor. Ook de Corsa GSi legt de sprint 0-100 km/h in 8,9 tellen af. De acceleratie van 80 naar 120 km/h neemt in de vijfde versnelling 9,9 tellen in beslag. De topsnelheid bedraagt 207 km/h.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FOpel-Corsa-GSi-503207-e1527057767676.jpg)
Opgeleukt
Om het GSi-naamplaatje enigszins waar te maken krijgt de GSi-uitvoering het sportonderstel van de inmiddels verdwenen Corsa OPC. Daarnaast worden de binnen- en buitenzijde opgeleukt om onderscheid te creëren tussen de standaardversies en de GSi-uitvoering. Dus mocht u deze zomer bij een Opel-dealer in het buitenland de showroom binnenstappen, de Corsa GSi is op de volgende punten direct te herkennen: honingraat grille, carbon-look buitenspiegelkappen, verchroomd uitlaateindstuk, achterklepspoiler, rode remklauwen, grotere luchtinlaten in de grille, sportstuurwiel en Recaro-sportstoelen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Benzine toch niet duurder!
-
Nooit meer een parkeerkaartje kopen: zo werken de 4 bekendste parkeerapps
-
Deze occasion wil je: Peugeot 607, beter dan een BMW 5-serie?
-
Bijna 30 procent van de benzinerijders wil na accijnsverhoging een andere auto
-
Audi stopt met de Q4 e-tron 40, dit is zijn opvolger
-
Wanneer je ook in auto’s van Lexus een yoke-stuur kan verwachten
-
Dit is hoeveel wegenbelasting je voor een camper betaalt in 2026
-
Duik in de prijslijst: de Kia EV9, wat de Koreaanse mastodont kost
-
Skoda maakt de Enyaq 1000 euro duurder, maar dat is niet zonder reden
-
Dit kosten de nieuwe Mini Cooper en Countryman
-
De wankelmotor is betaalbaar terug bij Mazda
-
Je bent al te laat, als je een Volvo met dieselmotor wil kopen