Nog een keer 800 pk in de Mercedes-AMG GT 63
De Mercedes-AMG GT 63 is aangepakt door G-Power. Waar de snelle vierdeurs coupé al veel vermogen heeft, is-ie dankzij de tuner nu krankzinnig sterk geworden.
De standaard AMG GT 63 is al ontzettend krachtig. Met een vermogen van bijna 600 pk is het een absurd snelle auto, die mee kan doen met de supercars van tegenwoordig. Daarnaast is het aan boord goed vertoeven, zoals je kunt zien in onze test.
Mercedes-AMG GT 63 (S)
De AMG GT 63 heeft standaard een 585 pk en 700 Nm sterke 4,0-liter V8 in het vooronder. Dankzij dat vermogen in combinatie met vierwielaandrijving zit hij al in 3,4 seconden op 100 km/h. Is dat nog niet snel genoeg? Dan is er ook nog de Mercedes-AMG GT 63 S, met de S van ‘sneller’. Die perst er namelijk 54 pk extra uit (639 pk), waardoor hij nog eens 0,2 seconde sneller is. De topsnelheid bedraagt 310 km/h voor de ‘normale’ AMG en 315 km/h voor de S-variant.
G-Power GP 63 Bi-Turbo
Ja, zo heet de creatie van G-Power voluit. Een mond vol, maar dan heb je ook wat. Op basis van de standaard Mercedes-AMG GT 63 kun je uit drie verschillende vermogensupgrades kiezen bij de Duitse tuner. Als ‘instapper’ bieden ze een upgrade naar 700 pk en 950 Nm. Dan wordt alleen de software aangepast, en dat kost je €2495. Wil je meer, is er ook een upgrade naar 750 pk en 1000 Nm voorhanden. Dit is ook een software-upgrade, maar nu in combinatie met andere downpipes (het deel dat het uitlaatspruitstuk met de rest van de uitlaat verbindt). Dit kost je €2995, exclusief de prijs van de downpipes.
Maar ja, als je het doet, doe je het goed. De duurste upgrade brengt het vermogen naar 800 pk en eveneens 1000 Nm. Hoeveel kost dat dan? Iets meer, namelijk €20.433. Daarvoor krijg je de software-tuning (€3595), nieuwe turbo’s (€6390) en andere downpipes (€5360). Ook komt daar nog een sportluchtfilter bij (€238) en een roestvrijstalen uitlaatsysteem van G-Power (€4850). Voor een auto die meer dan twee ton kost is dat dus best te doen.
Niet snel genoeg
Blijkbaar vonden tuners, maar ook Mercedes zelf, dat vermogen van de Mercedes-AMG GT 63 niet genoeg. G-Power was daarin niet de eerste. Zo heeft Brabus eerder ook al het vermogen opgeschroefd naar 800 pk en 1000 Nm, waardoor de AMG in 2,9 seconden naar de 100 km/h gaat. Ook Mercedes zelf spreekt al langere tijd over een ruim 800 pk sterke hybride AMG GT 73. Die plannen dateren al van 2018, en worden alsmaar uitgesteld.
Lees ook:
Ook interessant
-
Hoe kouder het is, hoe goedkoper je tankt: bespaar je echt door in de ochtend benzine te tanken?
-
Renault stopt na 4 jaar met dit merk en laat daarmee de goedkoopste elektrische auto varen
-
Aanpassing youngtimerregeling: waarom zijn autobedrijven boos? En wat willen ze?
-
Heerlijke Amerikaanse sportwagen is nu verrassend betaalbaar als occasion
-
Jaguar Land Rover ontkent ontslag designbaas! Maar dat betekent niet dat-ie er nog werkt
-
Een kijkje in ’s werelds grootste autofabriek: “Groter dan de complete Amsterdamse haven”
-
Asociale inhaalactie van Chevrolet-rijder wordt direct keihard afgestraft
-
Belg rijdt in zes jaar 300.000 kilometer met Bentley Continental GT W12: dit heeft hem dat aan benzine gekost
-
Water mengen met diesel vermindert stikstof- en fijnstofuitstoot met 60%: is dit de redding van de dieselmotor?
-
Kampioen restwaarde 2025: deze auto’s zijn het meest waardevast
-
Hier staan de goedkoopste en duurste laadpalen: zo kun je tot 100 euro besparen
-
Onderzoek: de populairste auto van Nederland blijkt het minst veilig voor voetgangers
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F06%2Fmercedes-amg-gt-63-upgrade-by-g-power.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F06%2Fmercedes-amg-gt-63-upgrade-by-g-power-2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F06%2Fmercedes-amg-gt-63-upgrade-by-g-power-3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F06%2Fmercedes-amg-gt-63-upgrade-by-g-power-4.jpg)