Nissan Murano Crosscabriolet en andere convertible-SUV’s
:quality(80)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F11%2Fnissan_murano_crosscabriolet_10-e1447077055306.jpg)
Bijzonder nietwaar, die nieuwe Range Rover Evoque Convertible? Nou ja, eigenlijk niet natuurlijk, want vrijwel alle vroegere terreinwagens waren open of half open, zoals de Jeep, de Land Rover en de International Scout. Tegenwoordig zijn cabriolet-SUV’s daarentegen minder dik gezaaid. Af fabriek was er de laatste jaren maar eentje.
Nissan Murano Crosscabriolet
En dat was deze Nissan Murano Crosscabriolet. Het onooglijke ding is slechts vier jaar in productie geweest – van 2011 tot en met 2014 – en was allesbehalve een succes.

Chevrolet SSR
Vooruit, de Chevrolet SSR (2003 – 2006) is niet een SUV, maar een pick-up truck met een inklapbare metalen hardtop is ook… tja… uniek. En net als de Murano geen verkooptopper.

Porsche Cayenne Convertible
Geen productiemodel dit, maar een conversie door Newport Convertible Engineering. De firma uit Californië zet ook graag de zaag in de BMW X6, Lexus LX 570 en Mercedes-AMG G63.

Range Rover Convertible
Range Rovers zijn altijd het leidend voorwerp geweest als het om cabrioconversies ging. Meer dan dertig jaar geleden maakte carrosseriebouwer Wood and Pickett er meerdere.
Lees ook:
- Duik in de prijslijst: Porsche Cayenne GTS, dure opties?
- Cayenne GTS krijgt van Porsche weer een V8
- Vier op de tien nieuwe Porsches in Duitsland is geëlektrificeerd
- Porsche Cayenne nu ook als stekkerbak met 680 pk
Ook interessant
-
6.0 W12 versus 1.5 TSI: mag je de Audi A3 een limousine noemen?
-
5 must-haves: een televisie duurder dan een Model 3 en meer!
-
Autovisie Kennisquiz – Algemene kennis #3
-
Deze Aston Martin DB5 heeft de James Bond-gadgets – Sjoerds Weetjes 222
-
Volkswagen Groep haalt CO2-doel niet, moet flinke boete betalen
-
Formule 1-legende Jenson Button terug als adviseur bij Williams
-
Man wint gloednieuwe Corvette C8, maar krijgt ‘m niet
-
Kleinste ‘Auto van het jaar 2021’ nu al bekend
-
Mercedes-Benz EQS 580 vanaf april te bestellen
-
BMW M aan de stekker!
-
Sportiever dan sportief: de Cupra Formentor door Abt
-
DeLorean mag eindelijk bouwen, maar gaat elektrisch!