Nieuwe Skoda-uitvinding voorkomt ongelukken: fietsbel werkt zelfs door koptelefoons heen
Autofabrikant Skoda heeft een nieuwe fietsbel ontwikkeld die ook hoorbaar is voor weggebruikers met een koptelefoon of oordopjes in – zelfs wanneer noise cancelling is ingeschakeld.
Bijna iedereen heeft tegenwoordig wel een koptelefoon met ruisonderdrukking en die wordt ook vaak in het verkeer gebruikt. Of je nu fietst, in een cabrio rijdt of wandelt: muziek maakt alles leuker.
Skoda-bel gaat dwars door koptelefoons heen
Totdat je plots een fietser of ander verkeer over het hoofd ziet. Doordat omgevingsgeluid wordt onderdrukt, hoor je vaak geen fietsbellen of claxons meer.
Skoda denkt daar nu een oplossing voor te hebben met de zogeheten DuoBell. Deze fietsbel produceert een geluid tussen de 750 en 780 Hz. Precies in dat frequentiebereik zit een ‘gat’ in veel noise cancelling-systemen, waardoor het signaal wél doorkomt zonder dat het extreem hard hoeft te zijn.
BYD gaat samenwerking aan met KFC: waarom jij in 9 minuten een hele bucket leeg moet eten
Omdat koptelefoons en oordopjes dit geluid niet (snel genoeg) herkennen als ruis, wordt het niet weggefilterd. Volgens Skoda wordt de bel daardoor tot 22 meter en zo’n 5 seconden eerder opgemerkt dan een standaard fietsbel. Dat kan ongelukken helpen voorkomen.
Volledig mechanisch
Opvallend is dat de bel volledig mechanisch is: er komt geen chip, printplaat of accu aan te pas. Voorlopig gaat het nog om een prototype, dus het kan nog even duren voordat we dit op straat zien. Mogelijk kan deze techniek in de toekomst ook worden toegepast in auto’s. Ruisonderdrukking wordt immers soms ook in moderne EV’s toegepast.
Lees ook:
- Crossover van zo’n 27.000 euro: “Skoda Epiq kan niet anders dan succes worden”
- Verkoopcijfers april: Kia koploper terwijl dit Stellantis-merk slechts twee auto's verkoopt
- Deze no-nonsense occasion is ongelooflijk praktisch en heeft een laadruimte van 1.760 liter
- Nu met frunk! Bestverkochte nieuwe auto van Nederland krijgt uitgebreide update
Ook interessant
-
Waarom je in de komende 3,5 jaar een veel groter risico loopt om geflitst te worden
-
Ineens duikt er een ‘nieuw’ Italiaans merk op: voormalig Ferrari-ingenieur helpt een handje
-
Duik in de prijslijst: Ford Tourneo Connect toch nog te koop
-
Mercedes-AMG GT 4-Door: tijd voor antwoord op Porsche Taycan is goed benut
-
Extreem grote en luidruchtige bij op komst: Amerikaanse ‘Rumble Bee’ te herkennen aan jankend geluid
-
Crossover van zo’n 27.000 euro: “Skoda Epiq kan niet anders dan succes worden”
-
BMW 1-serie krijgt weer achterwielaandrijving! Maar of puristen daar blij mee zijn…
-
Mag motorrijder voorkruipen bij verkeerslicht? Dit oordeelt de rechter
-
Ford komt met vijf nieuwe Europese auto’s in drie jaar, lanceert eigen versie van Renault 4 en 5
-
Lekke band? Deze slimme auto’s laten je gewoon doorrijden – en een wiel wisselen kan iedereen
-
Kijk, dat is nog eens een vrolijke naam! Maak kennis met de Renault ‘Dagje aan het Strand’
-
Wordt onderhoud van jouw auto veel duurder door schaarste motorolie? “Nu al tekorten bij Duitse autofabrikanten”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F04%2FScherm%C2%ADafbeelding-2026-04-10-om-09.43.52-e1775807128218.png)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F04%2Fskodaduobell3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F04%2Fskodaduobell6.jpg)