Nieuwe Lotus Elise in 2020
Het gaat goed met Lotus. De Engelse sportwagenbouwer gaat in 2017 voor het eerst in ruim twintig jaar winst maken. De productie gaat de komende jaren ook omhoog en er volgen nieuwe modellen, waaronder de nieuwe Lotus Elise.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FLotus-Elise-Cup-250-Autovisie.nl_.jpg)
De huidige Elise draait alweer vijf jaar mee, maar heeft nog vier jaar te gaan voordat zijn vervanger er is. Zijn voorganger ging nog twee jaar langer mee en was zelfs elf jaar op de markt. Toch is de huidige, net als zijn voorganger, een evolutie van de allereerste Lotus Elise, die alweer uit 1996 stamt. In gesprek met het Britse AutoCar vertelt Lotus CEO Jean-Marc Gales dat het nieuwe model in elk geval in 2020 klaar moet zijn.
Elise
Lotus blijft dicht bij de basis met de nieuwe Elise. Het moet weer een lichtgewicht sportwagen worden, met een leeggewicht van onder de 900 kilogram. Hij zal wel iets breder worden, voor een betere zijwaartse crashbestendigheid. Ook is er op die manier plaats voor zij-airbags die verplicht zijn in de Verenigde Staten. Lotus wil de auto namelijk ook in dat land aan gaan bieden.
Toyota
Of Lotus opnieuw een samenwerking aangaat voor de motoren van de Elise is nog niet bekend. De andere modellen van Lotus maken ook gebruik van Toyota-techniek, dus de kans is groot dat de Britten ook voor de Elise opnieuw een samenwerking zullen zoeken met Toyota. Al in 2010 presenteerde Lotus de Elise Concept die hieronder afgebeeld staat. De nieuwe Elise moet nauwelijks tot geen details van die auto over gaan nemen. Reken op een minimalistische, compacte sportwagen in de lijn van zijn voorgangers, maar wel volledig nieuw.
Lees ook:
Ook interessant
-
Jaguar is bang dat zijn nieuwe luxe-EV afschrijft als een malle! Dealers vrezen voor de oplossing
-
Deze Italiaanse designstudio komt met krankzinnige conceptauto: langste nieuwe auto
-
Ook België wil tolvignet invoeren: 125 euro om over de wegen te rijden
-
Gruwelijk lelijke roze kentekens sinds 2026 in Frankrijk, maar waarom?
-
Neemt Porsche afscheid van geliefde PDK? Tekeningen tonen opvallende viertraps versnellingsbak
-
Grote plug-in hybride-SUV nu voor minder dan 30.000 euro in Nederland: dit krijg je voor het geld
-
Deze unieke Bugatti lijkt 25 jaar oud, maar is gloednieuw en kost 20 miljoen euro
-
Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
-
Meer dan 900 mensen per dag hebben dit probleem met hun auto, wat deze gadget van 35 euro voorgoed oplost
-
Nog een nieuwe trajectcontrole: hier op de A7 moet je goed op je snelheid letten
-
Doorrijtaks: rij je door dit land naar de wintersport, dan kun je in de toekomst een flinke boete krijgen
-
Nederlandse politie laat ineens ruige 4×4’s zien: busjes met 3,0-litermotor zijn redder in nood
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FLotus-Elise-Concept-Autovisie.nl-3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F02%2FElise-S-Cup-250-Elm-Hill-Norwich-13_02_16-17.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2Flotus_elise_19.jpg)