De 8ste generatie Ford Mustang is krachtigste ooit, nog steeds met V8
Ford trekt het doek van een nieuwe oude bekende: de Mustang. Ook de achtste generatie krijgt nog gewoon een V8 onder de kap met 5,0 liter slagvolume. De speciale Mustang Dark Horse is zelfs de krachtigste ooit – die enkel door Ford ontwikkeld is en zonder hulp van Shelby.
De Mustang achtste generatie Mustang is niet enkel leverbaar met de dikke V8. Er komt ook een viercilinder op de markt. Deze levert 315 pk en 475 Nm aan koppel.
Achtste generatie Ford Mustang, nog steeds met V8
Maar als echte fan van American Muscle wil je natuurlijk de V8 van de Ford Mustang Dark Horse, met 500 pk en 567 Nm aan koppel.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F12%2F2024-ford-mustang-dark-horse.jpg)
De krachtcentrale van deze Dark Horse is voorzien van versterkte nokkenassen. Dit doet Ford om de duurzaamheid van de auto op het circuit beter te maken. Het gebrul stopt pas bij 7500 toeren per minuut.
V8 ook met iéts minder vermogen
Hoewel de Ford Mustang Dark Horse het absolute topmodel is in de aanstaande line-up, laat ook het model daaronder de harten van petrolheads harder kloppen. De GT heeft namelijk ook de 5,0-liter V8 aan boord. Deze is goed voor 480 pk. Kies je voor een actief uitlaatsysteem waarmee je de buurt wakker kan schrikken, dan krijg je 6 pk meer. Welke aandrijflijn je ook kiest, het vermogen wordt altijd naar de achterwielen gestuurd.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F12%2F1_2024-Mustang-06.jpg)
“Mustang heeft altijd de grenzen verlegd. Van Mustang GT tot Dark Horse, dit is onze beste 5,0-liter V8 tot nu toe.” zei Ed Krenz, hoofdingenieur van de Mustang.
Prijzen zijn nog onbekend
De achtste generatie Ford Mustang wordt in de zomer van 2023 aangeboden op de Amerikaanse markt. Wanneer de Nederlandse marktintroductie volgt, is nog onbekend. Ook de prijzen zijn nog onduidelijk. De huidige Ford Mustang is er vanaf 115.175 euro voor de 5,0-liter V8 met tientraps automaat. Kopers van een Mustang kunnen we als maatschappij bedanken. 57.010 euro van die 115.175 euro gaat namelijk aan BPM naar de staatskas.
Lees ook:
- Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
- Waarom een Ford-medewerker een opgestoken middelvinger kreeg van president Trump
- Handen los en ogen (even) dicht! Ford zet in 2028 grote stap richting autonoom rijden
- Nooit meer krabben met deze occasion: spotgoedkope gezinsauto van 2.000 euro heeft voorruitverwarming
Ook interessant
-
Allerlaatste Ford Focus ST rolt fabriek uit
-
Amerikaanse icoon met open dak is bereikbare occasion
-
Bertus kocht per ongeluk een erg bijzondere Ford
-
Moderne hatchback is een bijzonder fijn sturende occasion
-
Met deze brute occasion sta je boven het overige verkeer
-
Deze sportwagen van minder dan 45.000 euro komt nu eindelijk naar Europa
-
Bugatti-CEO: ‘Onze onderdelen zijn niet zó duur, koplamp kost maar 25.000 euro’
-
Waarom de DS N°4 Plug-in Hybrid een zwakke schakel is en heeft
-
Onderzoek toont aan: accu van elektrische auto verliest 2,3 procent per jaar, door snelladen verslechtert hij meer
-
Test op de rollenbank gaat helemaal fout: “Ik zou niet voor de schade betalen”
-
Getunede Supra wil imponeren, maar crasht voor de deur van Toyota-dealer
-
Deze te heet gewassen Nissan Skyline GT-R is eigenlijk een Suzuki en kost maar 3.624,95 euro
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)