Morgan zwaait V8 uit met speciale edities Plus 8 en Aero 8
Het is zover. Zelfs het eigenwijs ouderwetse merk Morgan kan niet meer om turbomotoren heen. Deze Plus 8 50th Anniversary Edition en Aero GT zijn de laatste modellen die nog een atmosferische achtcilinder krijgen.

Om met die laatste te beginnen. De Morgan Aero GT maakt gebruik van een BMW-V8 die 367 pk en 490 Nm levert. Hij wordt in een oplage van acht stuks gebouwd en sluit daarmee de Morgan Aero 8-modellenreeks af. Is ‘ie mooi? Mwoah… Hij oogt indrukwekkend, laten we het daarop houden. De uiterlijke aanpassingen zijn in ieder geval wel functioneel. Alle spoilers, diffusers en luchtkanalen zijn er voor de aerodynamica. De Morgan Aero GT gaat in 4,5 seconden naar 100 km/h en haalt een top van 273 km/h.
Verder is er dus de Plus 8 50th Anniversary Edition. Daarvan worden – je raadt het niet – precies vijftig stuks gebouwd om te vieren dat het vijftig jaar geleden is dat de Plus 8 op de markt kwam. Hij oogt heerlijk retro dankzij zijn wielen, zijn kleine voorruitjes (hij is er ook met een normale voorruit) en zijn grille met daarachter het cijfer 8. Net als de Aero GT heeft ook de speciale Plus 8 een 4,8 liter BMW-V8 aan boord. Hij gaat eveneens in 4,5 seconden naar 100 km/h, maar haalt een lagere topsnelheid van 250 km/h.
Lees ook:
Ook interessant
-
Dit zijn de beste auto’s van 2026 volgens vrouwen
-
Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
-
3.750 euro boete, auto afgepakt en 3 maanden cel: Nederlandse hardrijders in Frankrijk flink aangepakt
-
Stellantis-merken als Peugeot en Citroën kunnen binnenkort Chinese benzinemotor van Leapmotor gebruiken
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 5): goedkope Tesla en Xpeng P7
-
CJIB moet mogelijk 500 miljoen euro aan boetes terugbetalen: “De verhoging van het boetebedrag is ronduit misdadig”
-
Dit zijn de 6 veiligste auto’s van 2025 – en deze twee scoren het slechtst
-
Mercedes-Benz gaat 13.000 woningen bouwen in gigantische eigen stad: waarom doen ze dit nu?
-
Worden rijinstructeurs binnenkort vervangen door drones? Dit is het futuristische idee van Porsche
-
Waarom een Ford-medewerker een opgestoken middelvinger kreeg van president Trump
-
Deze legendarische sportauto uit de 60s probeert voor de zoveelste keer een comeback te maken
-
Dat deze Amerikaanse auto al na twee jaar van de markt verdwijnt, is de schuld van Trump
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmorgan_aero_gt_6.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmorgan_aero_gt_83.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmorgan_aero_gt.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmorgan_aero_gt_62.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmorgan_aero_gt_91.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmorgan_plus_8_50th_anniversary_3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmorgan_plus_8_50th_anniversary.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmorgan_plus_8_50th_anniversary_6.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmorgan_plus_8_50th_anniversary_23.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmorgan_plus_8_50th_anniversary_2.jpg)