Mercedes introduceert abonnement om sneller te accelereren
Amerikaanse eigenaren van elektrische auto’s van Mercedes-Benz kunnen binnenkort een abonnement nemen om sneller te accelereren. Het gaat om een bedrag van 1200 dollar (zo’n 1140 euro) per jaar.
Wie dacht dat het na het BMW-abonnement op stoelverwarming niet gekker kon, heeft het mis. Mercedes doet er met dit acceleratie-abonnement nog een schepje bovenop.
Mercedes-abonnement om sneller te accelereren
Mercedes-Benz wil dus dat klanten een abonnement kunnen nemen om sneller te accelereren. Het gaat om de EQE 350 en de EQS 450. De functie zorgt voor meer vermogen en een hoger koppel van de elektromotor zonder dat er iets aan de hardware aangepast hoeft te worden.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F10%2F22c0288_032.jpg)
Het gaat om een vermogenstoename van 20 tot 24 procent. Hierdoor sprint de Mercedes EQE 350 350 van 0 naar 100 kilometer per uur in 5,2 seconden. Standaard is dit 6,2 seconden.
Net als bij het BMW-abonnement voor verwarmde stoelen is de hardware van de auto dus al klaar voor een upgrade. Enkel de software van de Mercedes hoeft aangepast te worden.
Amerikaanse staat New Jersey wil ingrijpen
Op het abonnement van BMW kwam veel kritiek. Niet alleen van autoliefhebbers, maar ook de Amerikaanse staat New Jersey is het niet met de Duitse fabrikant eens.
De staat heeft zelfs een wetsvoorstel ingediend die verbiedt dat fabrikanten veiligheids- en comfortfeatures als abonnement aanbieden. Tenminste, als de fysieke onderdelen al bij aankoop van de auto aanwezig zijn. Overtreedt een fabrikant de regel, dan moeten ze een boete van 10.000 dollar betalen bij de eerste overtreding en 20.000 dollar voor alle overtredingen die volgen.
De fabrikant uit Stuttgart valt met hun abonnement om sneller te accelereren net een beetje buiten dit wetsvoorstel. Er worden namelijk enkel veiligheids- en comfortfeatures genoemd, en geen vermogen.
Onduidelijk of Mercedes echt het acceleratie-abonnement gaat doorvoeren
Of Mercedes-Benz uiteindelijk het idee echt gaat doorvoeren, is nog de vraag. Als het wordt uitgerold, is Amerika als eerst aan de beurt.
Lees ook:
- Dit zijn de beste auto's van 2026 volgens vrouwen
- Mercedes-Benz gaat 13.000 woningen bouwen in gigantische eigen stad: waarom doen ze dit nu?
- Audi Q3 vs. Mercedes-Benz GLA: deze Duitse PHEV is de beste
- Dit is de Auto van het Jaar 2026: "Deze auto is innovatief en geeft veel waar voor je geld in zijn klasse"
Ook interessant
-
Rijd je in één van deze vijf auto’s, dan ben je vast een 65-plusser
-
Oeps! Mercedes-topman blundert bij IAA voor ogen bondskanselier
-
Dit wordt Mercedes’ ruime concurrent voor de S-klasse
-
Volkswagen biedt abonnement om pk’s te ‘unlocken’
-
Deze occasion is de ideale reisauto en inmiddels zeer betaalbaar
-
Benzine duur? In dit Europese land betaal je nooit meer dan 1,34 euro per liter, zelfs niet langs de snelweg
-
Deze sportwagen van minder dan 45.000 euro komt nu eindelijk naar Europa
-
Bugatti-CEO: ‘Onze onderdelen zijn niet zó duur, koplamp kost maar 25.000 euro’
-
Waarom de DS N°4 Plug-in Hybrid een zwakke schakel is en heeft
-
Onderzoek toont aan: accu van elektrische auto verliest 2,3 procent per jaar, door snelladen verslechtert hij meer
-
Test op de rollenbank gaat helemaal fout: “Ik zou niet voor de schade betalen”
-
Getunede Supra wil imponeren, maar crasht voor de deur van Toyota-dealer
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)