Lotus wordt familie van Volvo: Chinezen nemen meerderheidsbelang
De Chinese Volvo eigenaar Geely neemt een meerderheidsbelang in Lotus Cars, zo berichtte het bedrijf eerder vandaag. Voor Lotus breekt er een nieuw tijdperk aan, voegde Geely eraan toe.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F07%2FLotus-Evora-400-003.jpg)
De overeenkomst betreft een aandeel van 51% in Lotus en is onderdeel van een deal tussen Zhejian Geely Holding en het Maleisische Proton. De Chinezen hebben een belang van 49.9% in Proton genomen.
LEES OOK: EERSTE TESTNOTITIE: LOTUS ELISE SPRINT (2017)
De definitieve overeenkomst wordt naar verwachting in juli getekend. Het is niet bekend hoeveel geld er met de deal gemoeid is.
De Volvo deal tussen Geely en Ford Motor Company stamt alweer uit 2010. Vijf jaar later verkocht Volvo voor het eerst meer dan een half miljoen voertuigen. In 2016 boekte het met 534.332 exemplaren een nieuw record. Geely is tevens eigenaar van London Taxi.
Lees ook:
- Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
- Waarom een Ford-medewerker een opgestoken middelvinger kreeg van president Trump
- Handen los en ogen (even) dicht! Ford zet in 2028 grote stap richting autonoom rijden
- Nooit meer krabben met deze occasion: spotgoedkope gezinsauto van 2.000 euro heeft voorruitverwarming
Ook interessant
-
Grote plug-in hybride-SUV nu voor minder dan 30.000 euro in Nederland: dit krijg je voor het geld
-
Deze unieke Bugatti lijkt 25 jaar oud, maar is gloednieuw en kost 20 miljoen euro
-
Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
-
Meer dan 900 mensen per dag hebben dit probleem met hun auto, wat deze gadget van 35 euro voorgoed oplost
-
Nog een nieuwe trajectcontrole: hier op de A7 moet je goed op je snelheid letten
-
Doorrijtaks: rij je door dit land naar de wintersport, dan kun je in de toekomst een flinke boete krijgen
-
Nederlandse politie laat ineens ruige 4×4’s zien: busjes met 3,0-litermotor zijn redder in nood
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Lucid Gravity in Nederland
-
Nieuwe remlichten in 2026 verplicht: waarom je wél moet schrikken als je dit ziet
-
Benzine duur? In dit Europese land betaal je nooit meer dan 1,34 euro per liter, zelfs niet langs de snelweg
-
Deze sportwagen van minder dan 45.000 euro komt nu eindelijk naar Europa
-
Bugatti-CEO: ‘Onze onderdelen zijn niet zó duur, koplamp kost maar 25.000 euro’