Laatste testkilometers voor Audi TT-RS
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F04%2FDSC00664-1-e1461240498296.jpg)
Audi legt momenteel de laatste hand aan de nieuwe generatie TT-RS, waarmee het later dit jaar een hernieuwde poging gaat ondernemen om de Porsche 718 Cayman en 718 Boxster het vuur na aan de schenen te leggen. In de strijd tegen de snelle zustermodellen komt de TT-RS met een fonkelnieuwe vijfcilinder turbomotor voor de dag.
Een andere voorbumper, een grotere diffuser achter, vuistdikke uitlaateindstukken en grote remklauwen zijn de uiterlijke kenmerken van de TT-RS in vergelijking met zijn minder potente broers. De sportwagen, die wederom in de smaken coupé en roadster komt, beschikt uiteraard over een compleet aangepaste onderstel.
400+ pk
Hij krijgt net als zijn voorganger vierwielaandrijving en dit maal is die extra tractie nodig om nog meer vermogen op de weg over te brengen. Waar de vorige TT-RS het schopte tot een motoroutput van 340 pk en in de Plus-uitvoering zelfs tot 360 pk, daar zal de nieuwste editie de 400 pk-markering passeren. De RS-uitmonstering perst daarme fors meer vermogen uit zijn 2,5 liter vijfcilinder dan de evengrote vierpitter in de sterkste 718 Boxster: 400 tegen 350 pk. De Audi-techneuten boeken de forse vermogenssprong ten opzichte van zijn voorganger niet door iets eenvoudigs als de turbodruk aan te passen. In de TT-RS komt een compleet nieuwe vijfcilinder turbomotor te hangen.
MQB
De 2,5 liter zal met ingang van de TT-RS worden toegepast in de RS-modellen op de MQB-architectuur. De RS3 sedan zal volgend jaar volgen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Deze nieuwe Ford heeft een gigantische powerbank
-
Brandblusser in auto: deze moet je hebben
-
Mazda voert opmerkelijke wijziging door in het interieur
-
Op vakantie met elektrische auto? In deze laad je het goedkoopst
-
Dit is de functie van dit kunststoffen knopje op een autogordel
-
Veel meer auto’s gestolen, vooral dit model populair bij dieven
-
Deze nieuwe Renault Boreal mag jij niet kopen
-
Elektrische auto opladen op vakantie kan honderden euro’s kosten
-
Waarom de premie van jouw autoverzekering harder stijgt dan ooit
-
Waarom deze nieuwe Bentley een verspilling van ruimte is
-
De nieuwe Fiat 500 Hybrid doet de dingen net andersom
-
Stinkend rijk, maar niet willen opvallen? Deze Porsches zijn voor jou