Eenzame autorit? Kirobo Mini houdt je gezelschap
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2Fk3.jpg)
De autoradio is waarschijnlijk de grootste vriend van iedere bestuurder. Maar voor wie het toch wel eenzaam vindt dat dj’s nooit wat terugzeggen als je tegen ze praat, is er nu de Toyota Kirobo Mini, een 10 centimeter hoge, interactieve reisgezel.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2Fk5.jpg)
Of, zoals Toyota het zelf noemt, een ‘communicatiepartner’. Want Kirobo Mini luistert naar je, kijkt je aan en reageert op wat je zegt (vooralsnog alleen in het Japans). Daarbij kan hij mensen herkennen en hun gezichtsuitdrukkingen leren lezen.
Volgens Toyota is Kirobo Mini bedoelt als gezelschap op een lange, eenzame autorit, maar kan hij ook thuis worden gebruikt. Het mannetje heeft genoeg batterijcapaciteit om twee en een half uur achter elkaar te praten (weet Toyota zeker dat het robotje een hij is?) en is in drie uur volledig op te laden.
Voor wie zich afvraagt of er ook een Kirobo ‘Maxi’ is? Ja, die is er. De 34 centimeter hoge robot heet simpelweg Kirobo en is in 2013 en 2014 achttien maanden aan boord van het International Space Station geweest.
LEES OOK: NASA’S MODULAR ROBOTIC VEHICLE IS EEN DRIFTKONING
Kirobo Mini komt volgend jaar op de markt in Japan. Het robotje is dan bij Toyota-dealers te koop voor 39.800 yen, exclusief belastingen (zo’n 348,50 euro). Of hij op termijn ook naar Europa komt, is nog niet bekend.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2Fk3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2Fk1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2Fk2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2Fk3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2Fk1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2Fk2.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Doe deze vijf dingen niet! Anders wordt de batterij van je elektrische auto slechter
-
Dit was eerste auto van Christian Horner, baas van Max Verstappen
-
Met EV op vakantie? Deze landen hebben vaakst laadpalen op de camping
-
Kia: ‘Te veel EV’s verkopen is een probleem, te veel brandstofauto’s ook’
-
Nee, de batterij van jouw elektrische auto wordt helemaal niet snel slecht!
-
Waarom je de Volkswagen Golf GTI Edition 50 liever niet in de regen rijdt
-
Nieuwe Italiaanse supercar ken je nog niet | Sjoerds Weetjes 456
-
Met dit eenvoudige ‘werk’ verdien je 100.000 euro als klikspaan
-
Volkswagen ID.2 R krijgt de elektromotoren op een bijzondere plek
-
Elektrische rijders massaal misleid: 50% van laadfacturen klopt niet
-
Citroën C3- en DS 3-bezitters mogen niet meer in hun auto rijden! Wat nu?
-
Op dit Europese eiland geldt geen maximumsnelheid