Kia plant onveranderd waterstofauto
Daimler mag dan onlangs de ontwikkeling en productie van zijn personenauto op waterstof hebben stopgezet, Hyundai-Kia gaat onveranderd door. De Kia-variant staat nog steeds op de agenda.
De eerste auto met waterstof-aandrijving staat voor eind 2021 gepland, maar “ik weet niet of de planning onder deze omstandigheden wordt aangehouden”, geeft Emilio Herrera, de COO van Kia Motors Europeaan tegenover Autovisie aan. “We hebben de techniek binnen het concern en blijven het doorontwikkelen. Het is belangrijk om een waterstofauto in de line-up te hebben. Het is een statement, want voor de verkoopvolumes hoef je het niet te doen. De Nexo (van Hyundai, red.) is erg kostbaar en je kunt vandaag amper ergens tanken. We hoeven de auto niet nu direct te hebben, maar we willen hem wel, op het juiste moment. De brandstofcel bevindt zich nu waar de elektrische auto een jaar of zeven terug was. Laat ons de techniek uitkristalliseren, dat geeft ons voorsprong. We ontwikkelen nu voor de toekomst.”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fhyundai-nexo-1.jpg)
Waterstof voor Stinger?
Emilio snijdt zelf het topic waterstof aan, maar op het moment dat we het hebben over de toekomst van de Stinger. Die grote saloon vormt nu de halocar van het merk. Met zijn grote V6-motor past de sportsedan feitelijk niet in zijn huidige vorm in het toekomstige programma. “De volgende Stinger moet of een stekkerhybride, of een elektroversie zijn, want een krachtbron met een grote CO2-uitstoot kan dan niet meer. Het past ook niet in de filosofie van Kia. We onderzoeken nu de mogelijkheden voor het model”, aldus Emilio. En dan zegt hij voor het eerst iets over waterstof: “Denk ook aan een brandstofcel.” De COO van Kia Motors Europe voegt er aan toe dat er echter geen besluit over genomen is.
Samenwerkingsverbanden
Kia is tezamen met het zustermerk Hyundai een van de weinige die zich nog richt op waterstof-aandrijving. Daimler trok onlangs de stekker uit de technologie voor personenauto’s en sloot kort daarna een samenwerking met de vrachtwagenbouwer Volvo. Honda levert de Clarity en General Motors zou bij de Japanse autobouwer instappen, maar ziet daar nu van af. BMW heeft meerdere malen aangegeven de techniek ongeschikt te vinden voor personenauto’s, maar ontwikkelt wel studiemodellen. Toyota levert momenteel de Mirai en de Hyundai heeft de Nexo op de Nederlandse prijslijst staan.
Lees ook:
- Kia maakt van de PV5 ineens een pick-up, komt hij ook naar Nederland?
- Karen, Kristel, Kathleen en Kia: dit wordt de nieuwe K3-auto
- Haal de pinpas maar tevoorschijn, want deze compacte elektrische Kia ga jij kopen
- Van deze occasion is het aanbod heel breed, waardoor jij goedkoop een mooie vierwielaandrijver kunt rijden
Ook interessant
-
Veilinghuis Sotheby’s maakt een fout van 4,8 miljoen euro: de Zweedse overheid wil nu een Ferrari F40 terug
-
David reed meer dan 500.000 kilometer met zijn elektrische auto, zijn accu verloor slechts 8 procent capaciteit
-
Nieuwe uitvinding van Mercedes maakt einde aan wagenziekte, dit is hoe het werkt
-
Caterpillar onthult nieuwe pickup en het is een moddervette rups voor de bouwplaats
-
Amerikaanse politie voert gevaarlijke PIT-manoeuvre uit bij man die met spoed naar kinderziekenhuis rijdt
-
Drie auto’s op een T- of Y-splitsing, wie heeft er voorrang?
-
Diesel 2,38 euro per liter! Waarom juist ondernemers nu de klos zijn
-
BYD laadt elektrische auto in 5 minuten op met 1.500 kW: sneller kun je niet tanken
-
Nederlander kan ineens 200+ km/h rijden met 999 cc driecilinder na installeren trekhaak
-
Blijf in Nederland! Download gratis de vijf leukste autoroutes
-
Nieuwe BYD heeft met meer dan 1.000 km de grootste EV-actieradius, en hij is ook voor Nederland
-
Nieuwe, goedkopere E20-benzine in Duitsland: mag jij dit tanken?