Kia, Hyundai en Lynk & Co domineren verkoopcijfers in februari
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F03%2Fkia_niro_ev_16-e1677668532122.jpeg)
De tijd dat Nederlanders massaal Opels en Volkswagen kochten, ligt ver achter ons. Het zijn nu de Koreaanse merken die veruit het populairst zijn. Kia en Hyundai domineren de verkoopstatistieken, met het Chinese Lynk & Co als uitschieter bij de modellen.
In februari zijn er in Nederland 28.128 nieuwe personenauto’s geregistreerd, zo blijkt uit cijfers van de Bovag, Rai Vereniging en RDC. Dat is een stijging van bijna 24 procent ten opzichte van dezelfde maand in 2022.
Kia en Hyundai domineren in groeiende markt
In totaal zijn er in 2023 nu 60.822 nieuwe auto’s geregistreerd, een toename van 13,5 procent ten opzichte van de eerste twee maanden vorig jaar.
Minder nieuwe personenauto’s verkocht in 2022, Kia populairst
Over het hele jaar verwachten de Bovag en Rai Vereniging ongeveer 340.000 registraties. Dat zou een plus betekenen van ongeveer 9 procent. In de afgelopen jaren daalde de verkoop van nieuwe auto’s alleen maar.
Koreanen hebben samen 15 procent marktaandeel
Concerngenoten Kia en Hyundai worden steeds dominanter op de Nederlandse markt. In februari pakten ze samen 15,2 procent marktaandeel, waarbij 8,2 procent voor Kia is (2295 auto’s) en 7,0 procent voor Hyundai (1975 auto’s).
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F03%2Flynk_co_01_31.jpg)
De merkentop vijf wordt compleet gemaakt door Volkswagen (1820), Ford (1785) en Toyota (1742). De grote winnaars zijn Cupra (van 8 in februari 2022 naar 110 nu), Lynk & Co (van 369 naar 1098), MG (van 77 naar 327) en Tesla (van 83 naar 725).
Lynk & Co staat bovenaan in de modellentop vijf
Lynk & Co voert dan ook de modellentop aan (het Chinese merk heeft maar één model). Na de Lynk & Co 01 (1089 stuks) volgen de Opel Corsa (887), Volvo XC40 (749), Ford Focus (687) en Tesla Model Y (653).
Seat groeit behoorlijk, Honda flink onderuit
Valt ons verder nog iets op? Jazeker. Onder meer dat Fiat eigenlijk alleen nog 500’s verkoopt en dat Honda flink onderuit is gekukeld in februari, van 112 naar 42 registraties.
Iets anders: Seat groeit behoorlijk dit jaar, ondanks het ernstige gebrek aan elektrische auto’s. In januari en februari werden er 1949 auto’s op kenteken gezet. In dezelfde periode vorig jaar waren dat er 891.
Lees ook:
Ook interessant
-
De Kia EV9 is een van de grootste elektrische auto’s!
-
Occasions: drie betrouwbare middenklassers voor 10.000 euro
-
Hyundai en Kia honderden miljoenen kwijt aan compensatie om TikTok-filmpjes
-
Hyundai i20 – Deze rijdende markeerstift heeft een update gehad
-
Trek de champagne uit het rek! Deze Hyundai gaat in productie
-
Waarom zijn ‘versnellingsbak’ de Hyundai Ioniq 5 N een beetje triest maakt
-
Deze occasion wil je: Kia Stinger V6, de Koreaanse American Dream
-
Little Yellow Duck? Dit zijn de gekste autonamen van de Shanghai Motor Show
-
Deze nieuwe Kia EV9 kan trekkracht downloaden
-
Waarom je in de Kia EV9 makkelijk wagenziek zou kunnen worden
-
Wat is de Hyundai Ioniq 6 gestroomlijnd, hè?
-
De nieuwe Hyundai Kona Electric is niet op élk vlak vooruit gegaan