Hyundai-Kia verkoopt beduidend meer elektrische auto’s
De wereldwijde verkoop van elektrische auto’s van de zustermerken Hyundai en Kia hebben in het eerste kwartaal van 2019 een enorme vlucht genomen. De Koreaanse automerken verdubbelden hun gezamenlijke afzet.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FHyundai-Kona-Electric-1-Autovisie.nl_.jpg)
In januari tot en met maart realiseerde de combinatie Hyundai-Kia een verkoopgroei van 159%. In totaal verlieten in de eerste drie maanden van dit jaar 21.148 exemplaren de ‘blauwe’ en ‘rode’ showrooms. Vooral overzees wist het concern winst te boeken. Buiten het thuisland zag het Koreaanse autoconcern de afzet verdrievoudigen. Waar in het eerste kwartaal van 2018 in totaal 4905 elektrische modellen een koper vonden, werden dit jaar 16.162 klanten gestrikt. De grotere belangstelling voor de elektromodellen komt hoofdzakelijk door de introductie van de Kona Electric. In Zuid-Korea nam de verkoop toe van 3.247 tot 4.986 stuks.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fkia-e-niro-grijs-5.jpg)
Rimac
Het leveringsprogramma van elektrische modellen onder Hyundai-vlag bestaat uit de Ioniq Electric en Kona Electric. Kia biedt de e-Niro en e-Soul aan. Het concern heeft zich ten doel gesteld om binnen afzienbare tijd met een breder scala elektrische auto’s te komen. Onder Hyundai-label wordt zelfs gewerkt aan een elektrische sportwagen, waarvoor de Koreanen een samenwerkingsverband met het Kroatische Rimac zijn aangegaan.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ff9c516d6-2020-hyundai-ioniq-electric-9.jpg)
Leveringsprogramma
Als je naar alle geëlektrificeerde modellen van de Koreaanse autobouwers kijkt, en daarin alle volledig elektrische, hybrides, stekkerhybrides en waterstofauto’s meeneemt, steeg de vraag naar dergelijke types met 20,2% tot 75.242 stuks. Daarvan werden er 54.702 buiten Zuid-Korea werden geleverd. Het gamma bestaat nu uit onder andere de Kia Niro, Hyundai Nexo en Hyundai Ioniq. Het is de bedoeling dat er in 2025 38 geëlektrificeerde modellen op de prijslijst staan, waarvan 14 volledig elektrisch. Daarmee moet Hyundai-Kia één van de drie grootste EV-producenten in de wereld worden, en de nummer twee als het gaat om hybride- en elektro-fabrikant.
Lees ook:
- Hyundai splitst Ioniq af als apart merk! Althans, in dit land...
- Hyundai i30 N vs. Peugeot 308 GTi: "Zó erg is die beruchte THP-motor niet"
- Met deze softroader kun jij in alle rust je gezin vervoeren, maar is hij ook de beste?
- Benzineprijs naar extreme hoogte: is waterstof inmiddels goedkoper alternatief?
Ook interessant
-
Controversieel uiterlijk nieuwe Nissan Juke maakt reacties los: “Dat wilden we juist”
-
GT3-motor, handbak en minder dan 1.500 kg: Porsche 911 GT3 S/C is de droom van iedere cabriorijder
-
Nissan brengt nieuwe SUV met BMW-trekjes naar Europa: “Zo‘n model hebben we nu nog niet“
-
Diesel en benzine in Duitsland 17 cent goedkoper: dit bespaar je op een tank ten opzichte van Nederland
-
Porsche Cayenne Coupé breekt in tweeën na botsing met boom
-
Ruim, een ‘superaccu’ en 24.000 euro: is de MG4 Urban jouw volgende auto?
-
Veel meer verkeersdoden in 2025! Fietsersbond wil maximumsnelheid omlaag naar 30 km/h
-
Parkeerboete gekregen? Check die goed, want scanauto’s maken zo’n 500.000 fouten per jaar
-
Hyundai splitst Ioniq af als apart merk! Althans, in dit land…
-
Bentley zet EV-plannen op laag pitje, trekt stekker uit elektrische Bentayga
-
Welke is straatlegaal en welke de raceauto? Mercedes-AMG laat GT GT3 en Black Series zien
-
Man vlucht van Nederlandse politie in Volkswagen Up-deelauto