Honda onthult unieke Civic Type R pick-up truck
:quality(80)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fcivic_type_r_pickup_truck_concept_2.jpg)
Iemand bij Honda heeft de lolbroek aan. Na de totaal onbruikbare CR-V Roadster komt het merk nu met een juist buitengewoon praktische pick-upvariant van de Civic Type R.

Niet dat het apparaat in productie gaat natuurlijk. De Type R met laadbak is ontwikkeld voor de gein, aldus Honda. Een team van twaalf technici heeft de machine gecreëerd. Tot en met de b-stijl is de Civic gelijk aan zijn productievariant, daarachter hebben de makers de achterbank en kofferbak vervangen door een grote laadruimte. De kenmerkende achtervleugel van de Type R is er nog steeds. Die scharniert samen met de achterklep omhoog om toegang te bieden tot de 1,55 meter lange en 83 centimeter brede bak.
Nürburgring
Voorin ligt nog steeds een 2,0 liter turbomotor met 320 pk en 400 Nm. En hoewel de pick-upvariant van de Type R iets zwaarder is dan de hatchback, zou hij nog steeds in 5,8 seconden naar 100 km/h moeten kunnen gaan. Zijn topsnelheid is 272 km/h. Honda heeft dan ook plannen met zijn vierwielige geintje. “We denken er zelfs over om hem mee te nemen naar de Nürburgring”, zei projectleider Alyn James. “Gewoon om te kijken of we het record voor de snelste voorwielaangedreven pick-up truck kunnen pakken.”
Lees ook:
- Honda maakt zich op voor de elfde Civic, dit is hem
- Koopwijzer: occasion Honda Civic Type-R (2007-2010)
- Een hot hatch in 2020: wat is er en wat komt er?
- Gefacelifte versie 100x als Honda Civic Type R Limited Edition
Ook interessant
-
6.0 W12 versus 1.5 TSI: mag je de Audi A3 een limousine noemen?
-
5 must-haves: een televisie duurder dan een Model 3 en meer!
-
Autovisie Kennisquiz – Algemene kennis #3
-
Deze Aston Martin DB5 heeft de James Bond-gadgets – Sjoerds Weetjes 222
-
Volkswagen Groep haalt CO2-doel niet, moet flinke boete betalen
-
Formule 1-legende Jenson Button terug als adviseur bij Williams
-
Man wint gloednieuwe Corvette C8, maar krijgt ‘m niet
-
Kleinste ‘Auto van het jaar 2021’ nu al bekend
-
Mercedes-Benz EQS 580 vanaf april te bestellen
-
BMW M aan de stekker!
-
Sportiever dan sportief: de Cupra Formentor door Abt
-
DeLorean mag eindelijk bouwen, maar gaat elektrisch!