Onder de hamer: Allerlaatste Ferrari LaFerrari
Ferrari zou 499 LaFerrari’s produceren, maar sleutelde er één extra in elkaar. Dit bijzondere exemplaar wordt vandaag geveild bij RM Sotheby’s in Daytona Beach, Florida. De opbrengst ervan wordt gebruikt voor de wederopbouw van het door aardbevingen getroffen middendeel van Italië.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F12%2Flaferrari.jpg)
Eerder dit jaar kondigde Ferrari-baas Sergio Marchionne de bouw van een vijfhonderdste LaFerrari aan. De opbrengst van de auto – de laatste jaren zijn diverse LaFerrari’s voor tussen de 3,5 en 4,5 miljoen euro afgehamerd – zou ten goede komen aan de slachtoffers van de zware aardbeving die het midden van Italië op 24 augustus trof. Bij de beving zijn bijna driehonderd mensen om het leven gekomen en raakten vijfduizend dakloos.
LEES OOK: ‘FERRARI WERKT AAN LICHTGEWICHT LAFERRARI’
De speciale LaFerrari is gemaakt als een eerbetoon aan Italië en heeft een uniek kleurenschema en interieur. Onderhuids is hij niet anders dan de eerder gebouwde LaFerrari’s. Dat betekent dat hij wordt aangedreven door een 6,3 liter V12 en een elektromotor die samen 963 pk aan het asfalt brengen. De supersporter doet 0 naar 100 km/h in minder dan 3 seconden haalt een top van meer dan 350 km/h. Van de open LaFerrari Aperta worden geen 500, maar 209 exemplaren geproduceerd.
Lees ook:
- Ook jij spreekt de naam van deze Ferrari 599 GTO verkeerd uit, zo moet het wel | Sjoerds Weetjes 480
- Ferrari 456M GTA vs. BMW 850i: kan een bereikbare BMW-occasion een duurdere Ferrari verslaan?
- Deze prachtige occasion wil je: Ferrari met klapkoplampen en V8
- Ferrari wordt piswoest als het deze 'offroader' ziet
Ook interessant
-
Geen China, Japan of Korea: dit Aziatische land laat eerste elektrische auto zien van 17.000 euro
-
Jaguar-designbaas maakt halve wereld boos en is nu zijn baan kwijt
-
Elektrische auto splijt in tweeën na enorme crash, inzittenden stappen zelf uit
-
Deze opvolger van de legendarische Lexus LFA klinkt nergens naar
-
Auto’s steeds veiliger, maar aantal verkeersdoden blijft stijgen – wie zijn de slachtoffers?
-
Is deze 650 pk sterke sportwagen van Toyota een Toyota? Nee, zegt Toyota
-
Trump wil plots Japanse mini-autootjes naar de VS brengen, maar waarom?
-
Tweede Kamer keert zich tegen EU-verbod op brandstofauto’s 2035: staat het plan nog overeind?
-
Seat vernieuwt de Ibiza: wat is er anders?
-
Voor het eerst legaal in Nederland: in deze auto mag je volledig handsfree rijden
-
Rijden in de spits wordt duurder: D66 en CDA leggen plan rekeningrijden op tafel
-
Elektrische auto’s maken gevaarlijk veel vermogen plots toegankelijk: ‘Je bent een ongeleid projectiel’