Grootste verlies sinds 2008! Bij dit automerk gaat op het moment weinig goed
Ford heeft in het vierde kwartaal van 2025 een verlies geleden van ruim 11 miljard dollar (omgerekend zo’n 9,2 miljard euro). Daarmee heeft het merk zijn slechtste jaar sinds de economische crisis van 2008 achter de rug.
Over heel 2025 bleef er onder de streep een verlies van 8,2 miljard dollar (bijna 6,9 miljard euro) over. Dat komt door een eenmalige afschrijving op de elektrische Model e-divisie van Ford. Zonder die afschrijving zou het bedrijfsresultaat positief zijn geweest: 6,8 miljard dollar (5,7 miljard euro).
Elektrische Ford F-150 werd een flop
Ford en EV’s is geen gelukkige combinatie. Het merk was er vroeg bij met een elektrische pick-up, de F-150 Lightning, maar die bleek geen verkoopsucces te zijn en werd in december 2025 na drie jaar van de markt gehaald.
Ford overweegt met deze elektrische auto te stoppen: ‘De vraag is er gewoon niet’
Ford heeft besloten zijn plannen om te gooien. Verschillende nieuwe EV’s zijn in de ijskast gezet en er gaat meer geld naar de ontwikkeling van hybrides en plug-in hybrides. Een vergelijkbare ommezwaai maken meer merken, zoals bijvoorbeeld Porsche.
Importheffingen ook een probleem
Maar Ford heeft nog meer problemen, zoals de importheffingen van de regering Trump, die het bedrijf vorig jaar ongeveer 1 miljard dollar hebben gekost. En tot overmaat van ramp brak er ook nog brand uit bij een aluminiumleverancier, waardoor de productie moest worden teruggeschroefd.
Lees ook:
- Praktijktest: Tesla Model 3 is uiterst efficiënt, maar schiet op één punt tekort
- Deze occasion wil je: rallyicoon uit de jaren tachtig maakt ook nu nog indruk
- Dorus (29) zette een slijptol in zijn oldtimer: "Hij zat nog in zijn originele lak"
- Komen de Fiesta en Focus terug? Ford heeft “spannende plannen voor Europa”
Ook interessant
-
Met deze bijzondere occasion krijg je het CEO-gevoel, maar voor minder dan een maandsalaris
-
Deze occasion wil je: rallyicoon uit de jaren tachtig maakt ook nu nog indruk
-
Afgeschreven leasebakken: Tesla Model 3 en Polestar 2 nu aantrekkelijk voor jou?
-
Caterpillar onthult nieuwe pickup en het is een moddervette rups voor de bouwplaats
-
Opnieuw blaast een Ford-bestuurder zijn auto met lachgas op – dit keer geen Mustang
-
Deze occasion is best wel nieuw en rijdt heerlijk, maar is hij ook beter dan de goudstandaard van zijn segment?
-
Aad (40) bouwde Mercedes-dieselmotor in klassieke Camaro: “Ruim 3 bar turbodruk”
-
Deze Amerikaanse occasion is niet alleen heel bruut, maar ook een bereikbare jongensdroom
-
Als je aan een Amerikaanse auto denkt, heb je waarschijnlijk deze snelle occasion op je netvlies staan
-
Middelvinger naar het milieu? Dit Amerikaanse merk verdriedubbelt zijn V8-productie in 2026
-
Wanhoop? Tesla probeert geflopte Cybertruck nu te verkopen in een land waar benzine niks kost
-
Tesla Model S en Model X uit productie! Maar niet omdat vrijwel niemand ze meer koopt
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)