Ford kondigt binnenkort nieuwe crossover aan
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fford_edge_st-line_80.jpg)
De enorme, groeiende vraag naar SUV’s heeft Ford doen besluiten om zijn aanbod SUV’s en crossover verder uit te breiden. Tussen de EcoSport en Kuga heeft de Amerikaanse autobouwer nog een klein gaatje gezien. De auto wordt binnenkort voorgesteld.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F11%2FFord-EcoSport-6-Autovisie.nl_.jpg)
Het gaat om een SUV op basis van de nieuwe Focus, maar meer daarover is nog niet bekend. De autobouwer zelf zal spoedig met de eerste informatie komen. Ga er gevoeglijk vanuit dat de vijfpersoons SUV met dezelfde aandrijflijnen als de Focus verkrijgbaar wordt. Daar wordt vervolgens vierwielaandrijving en een plug-in hybride-aandrijflijn aan toegevoegd. Het design van de ongeveer 4,40 meter lange SUV is geïnspireerd op de stijl van zowel de EcoSport als de Kuga. Wanneer de auto op de markt komt, is nog niet bekend. Reken op begin 2019. De nieuweling neemt de plaats in van de C-Max.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FNew-Ford-C-Max-Sport-CMYK-e1525339027161.jpg)
Onder druk
Het autoconcern houdt er rekening mee dat de productiestart vertraagd kan worden. Ford kiest ervoor om het model in het Roemeense Craiova te maken, waar de fabrikant momenteel ook de EcoSport bouwt. De Amerikanen pompen 200 miljoen euro in de faciliteit om de bouw van de Focus-SUV mogelijk te maken. Maar Ford eist van de lokale overheid dat zij investeert in het verbeteren van de infrastructuur en de logistiek. De Amerikanen zetten de lokale overheid op scherp door te roepen dat de “verwachte productieverhoging” van groot belang is in de gesprekken met de Roemeense overheid om de situatie rond de fabriek te verbeteren. In de Roemeense fabriek, waar in het verleden de B-Max werd gemaakt, zullen na de productiestart van de Focus-SUV 5.900 mensen werken. De autobouwer zegt dat de inbreng van de Roemeense overheid van belang is om de faciliteit binnen het Ford-netwerk competitief te houden. Sinds 2008 heeft Ford al 1,5 miljard euro in de fabriek gestoken.
Lees ook:
Ook interessant
-
Deze nieuwe Smart-EV de strijd aan met de Tesla Model Y
-
Mansory verbouwt Rolls-Royce… Maar wie wil dit in hemelsnaam?
-
BMW M5-kopers zijn stiekem allemaal brave huisvaders (of moeders)
-
Model Y-concurrent drijft spot met Tesla in Nederlandse reclame
-
Opel Corsa ineens fors goedkoper: dit is de oorzaak
-
Wordt W1 leukste McLaren ooit? Dit moet hem veel beter maken
-
Autoverzekering veel duurder: dit gebeurt er de komende jaren
-
Gelekt! Dit is de nieuwe MG 4
-
Mitsubishi Outlander PHEV krijgt het moeilijker dan z’n voorganger
-
Goedkoopste BYD snel in Nederland: dit is de verwachte prijs
-
Zo makkelijk kun je een ‘zelfrijdende’ Tesla voor de gek houden
-
Koop deze vrachtwagen! Dan krijg je er zes heel speciale Porsche 911’s bij