Fiat komt ineens met ouderwetse feature voor 500
De Fiat 500 kun je enkel als 500e bestellen, met een volledig elektrische aandrijflijn. Dit gaat veranderen. Er lopen inmiddels al versies met benzinemotor de productieband af die een ouderwetse feature hebben: een handbak.
En dat is opmerkelijk, want de veel toegepaste 1,2-liter PureTech werkt bij Stellantis altijd samen met een automaat, zo ook bij onze duurtester. Deze E-DCS6 is een belangrijk onderdeel van het hybide-systeem. Er zit immers een elektromotor in de automatische versnellingsbak.
De nieuwe Fiat 500 op benzine
Wat voor een hybride-techniek de nieuwe hybride Fiat 500 krijgt, is dan ook nog de vraag. Wellicht wordt de handbak niet in Nederland leverbaar of krijgt de nieuwe hybride-500 een doorontwikkelde oudere aandrijflijn.
Dat er een nieuwe benzine-Fiat 500 naar Nederland komt, is in ieder geval zeker. Wil je op de hoogte blijven van al het nieuws rondom de nieuwe Italiaan? Abonneer je dan op de gratis Autovisie Nieuwsbrief.
Abarth 500
Vind je een Fiat 500 te tam? Dan is er de Abarth 500. Deze is enkel nog met een elektrische aandrijflijn te krijgen. In onderstaande video neemt Autovisie-redacteur Dries van den Elzen je mee in de EV. Wil je liever toch geluid? Dan kun je op de occasionmarkt terecht voor bijvoorbeeld een Abarth 595.
Lees ook:
Ook interessant
-
Duurtest Fiat 600 Hybrid: conclusies na een half jaar
-
Stijlvolle Italiaanse occasion is nu erg goedkoop
-
Deze elektrische occasion werd nooit verkocht in Nederland
-
Mercedes-Benz gaat 13.000 woningen bouwen in gigantische eigen stad: waarom doen ze dit nu?
-
Worden rijinstructeurs binnenkort vervangen door drones? Dit is het futuristische idee van Porsche
-
Waarom een Ford-medewerker een opgestoken middelvinger kreeg van president Trump
-
Deze legendarische sportauto uit de 60s probeert voor de zoveelste keer een comeback te maken
-
Dat deze Amerikaanse auto al na twee jaar van de markt verdwijnt, is de schuld van Trump
-
Handen los en ogen (even) dicht! Ford zet in 2028 grote stap richting autonoom rijden
-
Duik in de prijslijst: dit kost de goedkoopste nieuwe auto van Nederland
-
Meer dan 30.000 Volvo EX30’s moeten terug naar dealer: “Dit kan leiden tot brand in de accu”
-
Nieuwe trajectcontrole A12: hier moet je vanaf vandaag goed op jouw snelheidsmeter letten
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F05%2F500Hybridfirstpictures.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F05%2F500Hybridfirstpictures-1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F05%2F500Hybridfirstpictures-2.jpg)