Einde verhaal voor Mitsubishi Pajero in Nederland
Mitsubishi zet een streep door de Pajero voor de Nederlandse markt. Door de te hoge CO2-uitstoot is de off-roader onverkoopbaar geworden. Bovendien is de vraag naar de auto klein. Om dezelfde redenen verdwenen ook de Nissan Patrol en Toyota Land Cruiser V8 van de Nederlandse markt. In delen van de wereld waar terreinvaardige SUV’s nog wel gewild zijn, blijft Mitsubishi de Pajero leveren.
Grote successen
Het verdwijnen van de Mitsubishi Pajero mag je best jammer noemen. Vooral in de autosport behaalde de Mitsubishi grote successen. Tussen 1985 en 2007 schreef de Pajero bijvoorbeeld twaalf Dakar-overwinningen op zijn naam. Daarmee is Mitsubishi veruit de succesvolste Dakar-deelnemer ooit.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmitsubishi-pajero-my17-7.jpg)
Vierde generatie
De eerste generatie van de Mitsubishi Pajero verscheen in 1982 op de markt. Tot op heden zijn er ruim drie miljoen exemplaren van het model verkocht. De huidige Pajero kwam in 2006 op de markt en is op papier de vierde generatie, maar feitelijk gaat het hier om een sterk opgefriste derde generatie. De twee generatie Pajero verscheen in 1991.
Pajero
Saillant detail is dat de auto in een fabriek van de band rolt die zelfs de naam van het model draagt: Mitsubishi Motors Pajero Manufacturing Co., Ltd. De faciliteit is de thuisbasis voor de wereldwijde productie. De Pajero wordt ook elders in de wereld geassembleerd.
Subtiele opfrisbeurt
In 2015 onderging de Pajero nog een subtiele opfrisbeurt. Mitsubishi gaf de off-roader toen een infotainmentsysteem dat compatibel is met Apple CarPlay en Android Auto. Mitsubishi leverde de Pajero in Nederland met één krachtbron: een 3,2 liter direct ingespoten common-rail dieselmotor (DI-D) gekoppeld aan een automatische vijfbak. De motor leverde 190 pk en 441 Nm koppel.
Mitsubishi Pajero Evolution
Van de Pajero verscheen ook een supersportieve Mitsubishi Pajero Evolution, geboren voor de loodzware Dakar Rally. Het is een vierwielaangedreven supercar, waarvan er slechts 2500 zijn gebouwd. Autovisie-testredacteur Peter Hilhorst reed er onlangs mee.
Lees ook:
- Deze ruime, betrouwbare SUV heeft een fout imago: is terecht?
- Duurtest Mitsubishi Outlander: wordt deze net zo'n succes als de 'Foutlander'?
- Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
- Duik in de prijslijst: dit kost de nieuwe Mitsubishi Eclipse Cross in Nederland
Ook interessant
-
Een jaar te laat? Waarom we denken dat Mini zich heeft vergist met deze speciale Victory Edition
-
Volkswagen doet Apple na met dit model genaamd Neo, wordt deze ook goedkoper?
-
Genomineerd voor Milieuleugen van het Jaar! Dit merk gaat te ver met greenwashing, vinden critici
-
Duurtest Leapmotor B10: is dit de beste elektrische auto voor 30.000 euro?
-
Volkswagen Tayron en Tiguan ineens fors goedkoper: dit kosten ze in Nederland
-
Honda neemt verlies van 13,5 miljard euro en schrapt plots zijn elektrische auto’s, wellicht was ‘0’ niet de juiste naam
-
Raar! Deze nieuwe Ferrari heeft een ‘spoiler’ ín het interieur
-
Max Verstappen niet enige Nederlander tijdens F1 Shanghai: Esmee (20) – “Ontevreden als ik niet win”
-
BMW-topman: “50.000 mensen bestelden onze nieuwe SUV zonder erin te hebben gereden”
-
Nieuwe motie moet redding zijn voor youngtimers: “Dit zou enorm goed nieuws zijn”
-
Benzine duur door oorlog Iran, maar zo tank je wél goedkoop: “Scheelt 100 euro per 1.000 kilometer”
-
Nieuwe Alpine A110 zou alleen als EV komen: “We werken nu toch aan brandstofmotor”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmitsubishi-pajero-my17-4.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmitsubishi-pajero-my17-2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmitsubishi-pajero-my17-1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmitsubishi-pajero-my17-3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmitsubishi-pajero-my17-6.jpg)