Einde Europese carrière Nissan Note, maar niet in Japan
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F11%2FNissan-Note-ePower-a.jpg)
Het leven van de Nissan Note op de Europese markt is ten einde. De fabrikant verkoopt momenteel de laatste exemplaren. In Japan daarentegen blijft het merk de hoge hatchback trouw en komt het zelfs met een elektrische variant.
De vraag naar compacte MPV’s daalt. Dat is reden voor Nissan om met de levering van de Note in Europa te stoppen voordat het een parkeerterrein vol onverkoopbare auto’s heeft. Aan de ouderdom van het model ligt het in ieder geval niet. De huidige editie is pas sinds 2013 leverbaar, terwijl de eerste generatie uiteindelijk zeven jaar in productie was.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F11%2FNissan-Note-ePower-aa.jpg)
Elektro-aandrijving
In Japan begint de Note aan een tweede leven. De fabrikant introduceert daar een nieuwe versie, de e-Power. Het betreft een elektro-uitvoering. De aandrijflijn bestaat echter uit een elektromotor en een 1.2-benzinekrachtbron. De elektromotor drijft de voorste wielen aan. De verbrandingsmotor fungeert als generator. Eenzelfde techniek paste Opel in de Ampera toe, al maakt de Nissan geen gebruik van een laadstekker.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F11%2FNissan-Note-ePower-agaa.jpg)
Tien jaar
De Note e-Power wordt alleen in Japan aangeboden. De techniek zou door Nissan in de toekomst ook in andere modellen worden toegepast. Aan de aandrijflijn is meer dan tien jaar gewerkt.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F11%2FNissan-Note-ePower-aaa.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Je raadt nooit de motor van deze caravan/camper-Volkswagen T1
-
Vaak krassen op je auto? Deze optie voorkomt ze, aldus Elon Musk
-
‘Goedkope’ Chinese concurrent Mercedes G-klasse kan varen!
-
De allereerste hybride is zuinig en koop je voor minder dan een elektrische fiets
-
Kabinet trekt 125 miljoen uit voor waterstof, dit zijn de plannen
-
Review SsangYong Torres – Te bestellen als je ‘m echt wil hebben
-
Covermodel: Fiat 2300 Coupé, ‘Een waardig topmodel’
-
Lege accu? Dit kost het als je strandt met je elektrische auto
-
Deze auto’s moet je nooit kopen volgens ChatGPT
-
Occasions: 3 comfortabele top-middenklassers voor 15.000 euro
-
Deze zelfgebouwde Saab EX kan van jou zijn, en dat wil je
-
Waarom is LPG zo goedkoop?