Dogleg-transmissie voor Aston Martin Vantage is klaar
Aston Martin staat op het punt het leveringsprogramma van de Vantage uit te breiden. Via Twitter.com kondigt de Engelse sportwagenbouwer de komst van de handgeschakelde Vantage aan.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Faston-martin-handbak.jpg)
De autobouwer plaatst louter een plaatje van drie ‘aluminium’ pedalen en de term AMR. Dat laatste staat voor Aston Martin Racing en wordt door het merk gebruikt als het sportlabel. De aanduiding werd al eerder toegepast op de vorige generatie Vantage, de Rapide en momenteel op de DB11 met V12-motor. Het lijkt erop dat de sportwagenbouwer de nieuwste Vantage met handbak als sportief topmodel gaat positioneren, aangezien het de term AMR ervoor gaat gebruiken. Of de combinatie van de AMR-benaming en de handgeschakelde versnellingsbak gepaard gaat met een vermogenstoename van de uit de Mercedes-AMG C63 S stammende 4.0 V8-motor, is niet bekend.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FAston-Martin-Vantage_Lime-Essence_09-1200x560.jpg)
Dogleg-transmissie
De handbak komt naast de automatische transmissie in het programma. Aston Martin kiest voor een manuele bak met zeven verzetten. De eerste versnelling bevindt zich linksonder, tegenover de achteruitversnelling. Naar de zogeheten dogleg-transmissie is met name in de Verenigde Staten veel vraag, zo liet Aston Martin eerder aan Autovisie, dat de komst van de handbak al aankondigde op het moment dat de autobouwer er zelf nog niets over los wilde laten, weten.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F11%2FAston-Martin-Vantage_Tungsten-Silver_Lime-Essence_05.jpg)
Vantage Roadster
Met de beschikbaarheid van de handbak is het programma van de Vantage nog niet compleet. Van de sportwagen komt ook nog een open variant, de Roadster. Aston Martin zal de tweezitter met volledig elektrisch bedienbare softtop in de zomer aankondigen.
Lees ook:
- Deze Britse occasion is zeer exclusief en heeft een V8 die aangepakt is door een Corvette-tuner
- Waarom we al 7 jaar op Aston Martin Valhalla wachten | Sjoerds Weetjes 486
- Voel je James Bond in deze luxe occasion, maar let op deze aandachtspunten
- Nederlandse overheid verkoopt spionnenauto op veiling, hij kan een behoorlijk bedrag opbrengen
Ook interessant
-
Kun je straks nog autorijden zónder AI aan boord? “Nu zijn die systemen soms nog beroerd”
-
Politievlogger deelt foute tip die je boete van 320 euro kan opleveren: “Dit moet hij rechtzetten”
-
“Japanners, die ooit de Europese markt veroverden, kijken nu toe hoe de Chinezen dat kunstje herhalen”
-
Genesis-modellen dit jaar nog in Nederland, maar pas vanaf 2027 zijn het geen luxe Hyundai’s
-
F1-coureur (19) crasht met 300.000 euro kostende Mercedes, enkele dagen nadat hij deze ophaalde
-
Wat betekent dit groene bord op een parkeerplaats?
-
Duik in de prijslijst: dit kost de nieuwe Mercedes-Benz GLB in Nederland
-
Na bijna 10 jaar is hier het eerste beeldmerk van de Tesla Roadster, maar dat valt behoorlijk tegen
-
Dit is de snelle auto van Olympisch kampioen Jutta Leerdam, en dit kost hij in Nederland
-
AMG-CEO geeft toe dat viercilinder in Mercedes C 63 een misser was: “Ze worden uit productie genomen”
-
De goedkoopste auto van Nederland is plots veel beter geworden: eindelijk een serieuze optie?
-
Zou je hier een half miljoen euro voor betalen? Elektrische Ferrari heeft kaal retrodashboard