Doet dit pijn? Originele Politie-Porsche voor 1475 euro!
Bestond er maar een tijdmachine, want dan zou menig persoon nu terug gaan naar 1970 toen in Rotterdam voor omgerekend 1475 euro een originele politie-Porsche te koop stond. Met een nieuwe motor en verse banden nota bene.
Hoe mooi zijn de ‘vraag en aanbod’-advertenties in de oude Autovisies vandaag de dag! Voor de sportwagen werd in 1970 slechts 1475 euro gevraagd, terwijl de politie-Porsche vandaag de dag misschien wel het honderdvoudig zou opleveren. “Achter… is mooi wonen”, zei cabaretier Theo Maassen ooit. Zo is het.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F03%2FPORSCHE-ADV-1970-.jpg)
Undercover Politie-Porsche
Toen stond de snelle politie-auto ongetwijfeld te boek als afgetrapte sportwagen. Tegenwoordig waarderen we het rood-witte Porsche-model als nostalgische, historisch en iconisch. Niet alleen door zijn uitstraling en het ontwerp, ook door de verhalen die er aan kleven. Ze zijn niet allemaal positief, maar de mooiste blijven natuurlijk hangen. Vooral de laatste jaren duiken er weer politie-Porsches op. Jarenlang waren ze undercover, want nadat ze waren uitgereden bij de Rijkspolitie werden de sportwagen ontdaan van hun specifieke toebehoren als sirenes, zwaailampen, radio, stopborden en bagagekist. Inmiddels worden die bijzondere Porsches weer in originele staat teruggebracht. In totaal zijn er iets meer dan 500 auto’s vanuit Porsche aan de politie geleverd.
Originele exemplaren te koop
De investering om de politie-auto terug te bouwen verdien je zo terug, want de originele politie-Porsches worden voor veel geld verhandeld. Vorig jaar dook een Porsche 964 in politietrim op voor 125.000 euro. Voor een 911 G Targa werd afgelopen jaar 120.000 euro gevraagd en momenteel staat er bij een officiële Porsche-dealer een 964 Targa te koop voor 145.000 euro. Twee jaar terug mocht een 356 Cabriolet voor 325.000 euro van eigenaar wisselen. Niet alleen in Nederland worden de Politie-Porsches nog steeds gewaardeerd. In België werd voor een 911 2.4 S uit 1973 in volledige politie-trim een slordige 290.000 euro gevraagd.
Baas van de snelweg
Enkele jaren geleden verscheen het boek ‘Baas van de Snelweg’ van de hand van Olof van Joolen en Lex Goumare. Daarin beschrijven zij de wereld achter de Politie-Porsche, de historie van de auto’s en onthullen zij prachtige anekdotes. Net als de Politie-Porsche is ook het boek inmiddels een verzamelobject en liggen ook de prijzen van het naslagwerk hoger dan toen het nieuw in de winkel lag.
Lees ook:
- Worden rijinstructeurs binnenkort vervangen door drones? Dit is het futuristische idee van Porsche
- Deze Porsche-occasion was heiligschennis in zijn tijd, maar die reputatie is niet helemaal terecht
- De kleur van je auto veranderen met een druk op een knop? Als het aan Porsche ligt, kan dat straks
- Autovisie Supertest 2025: Waarom de Porsche 911 GT3 op straat niet meer een allemansvriend is
Ook interessant
-
Bugatti-topman leert eigenwijze YouTubers de les: “Dit is gevaarlijk”
-
China jat design van Duits automerk! In Stuttgart slijpen advocaten de messen
-
Consumentenbond test betrouwbaarheid: Japanse automerken scoren het best, maar ook deze nieuwkomer breekt door
-
“Waarom hangen in Nederland de verkeerslichten zo ongelofelijk hoog?” Het ministerie geeft antwoord
-
Dit zijn de beste auto’s van 2026 volgens vrouwen
-
Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
-
3.750 euro boete, auto afgepakt en 3 maanden cel: Nederlandse hardrijders in Frankrijk flink aangepakt
-
Stellantis-merken als Peugeot en Citroën kunnen binnenkort Chinese benzinemotor van Leapmotor gebruiken
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 5): goedkope Tesla en Xpeng P7
-
CJIB moet mogelijk 500 miljoen euro aan boetes terugbetalen: “De verhoging van het boetebedrag is ronduit misdadig”
-
Dit zijn de 6 veiligste auto’s van 2025 – en deze twee scoren het slechtst
-
Mercedes-Benz gaat 13.000 woningen bouwen in gigantische eigen stad: waarom doen ze dit nu?