Dit Bentley-instapmodel lijkt nu wel héél erg op het topmodel
Voordelige modellen waarvan de prestaties doormiddel van software worden beperkt, zijn niets nieuws. Wel dat zelfs een topmerk als Bentley ze tegenwoordig ook voert.
Vorig jaar maakten de Bentley Continental GT, GTC en Flying Spur een grandioze entree als 782 pk sterke Speed en Mulliner. De een wat sportiever, de ander luxueuzer. Inmiddels is de line-up uitgebreid met twee nieuwe versies: de Core en de Azure.
Nieuw instapmodel van een kwart miljoen euro
Eerstgenoemde dient als instapmodel, terwijl de Azure met wat meer standaard aankleding en focus op puur rijcomfort een eigen plekje inneemt. Het instapmodel is er vanaf 257.703 euro, de Azure kost 307.932 euro en de Speed 316.981 euro… exclusief opties uiteraard.
Waarom juist déze Bentley de beste keus voor een bruidsstoet is
Flinke prijsverschillen, en dat terwijl de auto’s onderhuids identiek zijn! De Core en Azure zijn voorzien van exact dezelfde twin-turbo 4,0-liter V8 met plug-in hybridesysteem, die voor de gelegenheid echter geen 782 pk maar ‘slechts’ 680 pk produceert.
Deze Bentley heeft geen W12 of hybridetechniek… toch héél veel ‘Speed’
En daar houden de gelijkenissen niet op. Zelfs het geavanceerde onderstel met luchtvering, adaptieve dempers, variabele rolstabilisatoren, vierwielbesturing én elektronisch gestuurd sperdifferentieel worden één op één van de duurdere modellen overgenomen.
Bentley-instapmodel kent enkel verschil in software
Het zijn slechts softwarematige aanpassingen die ervoor zorgen dat al de genoemde hardware anders presteert dan in het topmodel. Wie het maximale effect van het onderstel wil voelen, moet de volle mep betalen.
In de Core zullen stabi’s, vierwielbesturing en sperdifferentieel, alsook de aansturing van de 4WD en het sper gematigder reageren, waardoor de Continental GT niet zo lichtvoetig en dynamisch aanvoelt. En dankzij de zuinige hybride aandrijving is de vanafprijs in Nederland (in tegenstelling tot in andere markten) nauwelijks omhoog gegaan. Nu is het wachten op de eerste tuner die het voor elkaar krijgt om het volledige potentieel alsnog te ontsluiten!
Lees ook:
- Wit-Russische 'Bentley Boy' vindt meest stijlvolle manier om 6,5 miljoen sigaretten te smokkelen
- Koopje! Deze Bentley was de duurste auto van het jaar 2000 en kost nu 'slechts' 100.000 euro
- Bentley Arnage vs. Audi S8: betaalbare luxe of bodemloze geldput?
- Mega-afschrijving: hyper-exclusieve Bentley is miljoen euro minder waard na vier jaar
Ook interessant
-
Renault Clio vs. Seat Ibiza: deze hatchback met bezinemotor is het best
-
180.000 euro, appartement en een Toyota Corolla: gouden medaille-winnaars krijgen mooie prijzen
-
Nederlandse overheid haalt bijna 923 miljoen euro aan boetes binnen: deze bekeuring leverde het meeste op
-
Nieuwe Porsche voor minder dan 20.000 euro: smaakgevoelige elektrische auto duikt op in Italië
-
32 procent meer bestuurders gepakt voor rijden onder invloed van drugs en medicijnen
-
Krankzinnige Mercedes lijkt een ChatGPT-creatie, maar deze 800 pk-sterke klassieker rijdt echt rond
-
Worden occasions in 2026 goedkoper? Dit laat de prijsindex zien
-
Hyundai heeft bedenkingen bij waterstof: “Heeft het potentie in de nabije toekomst? Niet echt”
-
Opnieuw moeten 225.000 Stellantis-rijders auto laten staan wegens gevaarlijke fout
-
Twee ufo’s en een raket: dit museum verkoopt een aantal bizarre klassieke auto’s
-
Onbekendheid grootste uitdaging voor Genesis: “Misschien denken mensen dat we Chinees zijn”
-
“Touchscreens horen niet in auto’s!” Zegt de man die touchscreens populair maakte
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1604.jpg)