Digitale buitenspiegels voor Audi E-tron
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fa182037-large-1.jpg)
Audi biedt op de volledig elektrische E-tron, waarvan de levering begin volgend jaar van start gaat, achteruitrijcamera’s in plaats van de traditionele buitenspiegels aan. Het gaat om een optie. De basisversies zullen conventionele spiegels krijgen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fa182032-large-1.jpg)
Audi is de eerste autobouwer die een dergelijk ‘achteruitkijksysteem’ op zijn modellen aanbiedt. Ten minste, op een in serie geproduceerde auto. De gelimiteerde Volkswagen XL1 heeft de elektronische ‘ogen’ eveneens. Audi zal echter niet de enige blijven. Polestar gaat een dergelijk systeem ook op zijn P3 leveren.
Virtual exterior mirrors
De ‘virtual exterior mirrors’ zoals Audi de achteruitrijcamera’s noemt, zijn kleiner dan de spiegelglazen en reduceren de breedte van de auto met liefst 15 cm. Bovendien zorgt het ontwerp voor een lager geluidsniveau van de rijwind en levert het design een belangrijke bijdrage aan het optimaliseren van de aerodynamica.
Oled-display
Het beeld van de camera’s wordt op de schermen op de deuren weergeven. Naast het portier plaatst Audi een Oled-display. Via het infotainmentsysteem kan de bestuurder kiezen wat voor beeld hij te zien wil krijgen. Voor keren en parkeren kan de chauffeur voor een andere ‘camerapositie’ kiezen, zodat op de schermen meer informatie dichtbij de auto wordt getoond dan wanneer normaal gereden wordt.
LEES OOK: Kopers willen gecamoufleerde Audi E-tron hebben
Levering
Wat de voorziening gaat kosten, is nog niet bekend. De E-tron wordt op 30 augustus gepresenteerd. De eerste auto’s verschijnen in december bij de dealer, maar de levering start pas in januari. De E-tron is Audi’s eerste volledig elektrische auto die in serie wordt geproduceerd.
Lees ook:
Ook interessant
-
Comeback: Dit is de nieuwe Fiat Grande Panda 4×4
-
Horrorbeelden: remmen AMG GT begeven het op hoge snelheid
-
Deze speciale flitsers delen vanaf nu enkel boetes van 430 euro uit
-
Met enkel elektrische auto’s kom je er niet, aldus BMW
-
Nieuwe Nissan-CEO: ‘Ik heb met vier of vijf crises tegelijk te maken’
-
Er komen maandelijks 1.600 laadpalen bij! En dat is te weinig…
-
Toch niet zo’n goed idee? Jaguar dumpt reclamebureau
-
Vrouw sleept auto achterstevoren terwijl haar vriend erin zit
-
EV Supertest 2025: de verrassende einduitslag
-
Stoppen met camper verboden? Nederlanders, let op in dit Europese land
-
Peugeot 508 verdwijnt voorgoed: ‘Wij willen geen premiummerk zijn’
-
Vet! Deze Renault 4 Savane 4×4 wil je hebben