Deze Europese V12 is krachtigste ooit in een straatauto
Elektrisch rijden, daar moeten hypercar-kopers niets van hebben. Dat weten ze niet alleen bij Bugatti, Cosworth en Pagani (AMG), maar ook bij het Deense Zenvo. Zij bouwen een auto met de krachtigste V12 die ooit in een straatauto heeft gelegen.
Zenvo is dus een Deense hypercarfabrikant opgericht in 2007. Het is superexclusief en werkt zelf mee aan de ontwikkeling van de twaalfcilinder. De krachtbron wordt uiteindelijk gebouwd bij Mahle in het Duitse Stuttgart.
In deze Zenvo Aurora ligt de krachtigste V12
De auto waarin de extreem krachtige V12 komt te liggen, draagt de naam Zenvo Aurora. Een echte hypercar met een La Ferrari-achtig uiterlijk.
Achter de stoelen ligt de krachtigste straat-V12 met een slagvolume van 6,6 liter. Hij beschikt over vier turbo’s en levert tot wel 1.250 pk. Let wel, dat is nog zonder elektrohulp. De snelste uitvoering van de Zenvo Auroa heeft ook nog drie elektromotoren en is goed voor 1.876 pk. Dat is krankzinnig veel, helemaal in verhouding tot het wagengewicht van 1.450 kg. Dat is minder dan een BMW 320i.
Krankzinnige cijfers
Met deze specificaties sprint de Zenvo Auroa van 0 naar 100 km/h in 2,3 seconden en de topsnelheid ligt op 450 km/h. Deze zomer tijdens het Goodwood Festival of Speed 2025 wordt de auto getoond. We zijn erg benieuwd naar hoe deze krachtcentrale klinkt als hij de toerenbegrenzer bij 9,800 tpm aantikt.
Lees ook:
Ook interessant
-
Man bouwt mini-Lamborghini van 10.000 euro met werkende V12
-
Deze 25 jaar oude X5 is de extreemste SUV die BMW ooit heeft gebouwd | Sjoerds Weetjes 481
-
Voel je James Bond in deze luxe occasion, maar let op deze aandachtspunten
-
Deze Jaguar met 24,2-liter diesel-V12 maakt gehakt van alles, en je kunt ’m in Nederland zien
-
Dit is de reden dat je afgedankte windmolens langs de snelweg ziet liggen en de overheid daar blij mee is
-
Verkoopcijfers 2026: je raadt nooit wat in januari het populairste model was!
-
Hoe lang mag je doorrijden zonder apk en ben je nog verzekerd? “Kan je duur komen te staan”
-
Ed (61) heeft unieke Volkswagen met roestplekjes: “Mensen vinden het niet leuk zoals mijn auto eruitziet”
-
Waarom de nieuwe Mercedes CLE Mythos meer dan tien keer zo veel kost als een gewone CLE
-
Mercedes stopt met huidige C 63 AMG, zijn opvolger krijgt meer cilinders
-
Er was slechts één manier om aan deze Mercedes-AMG GT Black Series te komen | Sjoerds Weetjes 490
-
10 jaar geleden werd het alcoholslot verboden, nieuw onderzoek laat zien hoe dom dat is
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F04%2F02.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F04%2F05.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F04%2F01.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F08%2Fzenvo_aurora_tur_9_07ea04bb116c0d17.jpg)