De Volkswagen Golf GTI Clubsport Edition 50 kost bijna 100.000 euro! (als je hem aankleedt)
Ooit gaf de Volkswagen Golf GTI ‘power to the people’, met zijn krachtige motor, sportieve onderstel en redelijke prijs. Maar die tijden zijn allang voorbij. Een reguliere GTI kost minstens 65.990 euro en voor de Clubsport Edition 50 ben je met wat opties zo meer dan 95.000 euro kwijt.
Goed, dan krijg je wel wat. De Clubsport Edition 50 haalt maar liefst 325 pk uit zijn 2,0-liter turbomotor en dat is 60 pk meer dan de standaard-GTI levert. Daarmee gaat de Edition 50 in 5,3 tellen naar 100 km/h en haalt-ie een topsnelheid van 270 km/h.
Volkswagen Golf GTI met Performance-pack
Het model heeft een met 1,5 centimeter verlaagd sportonderstel met Dynamic Chassis Control en een sperdifferentieel op de vooras. Wie het optionele Performance-pakket aanvinkt, krijgt daar semi-slicks, lichtgewicht wielen, stijvere veren en een Akrapovic-uitlaatsysteem bij.
Bijna 40.000 euro belasting op de Edition 50
De Volkswagen Golf GTI Clubsport Edition 50 is er vanaf 81.990 euro, maar wie een beetje losgaat in de configurator op de Volkswagen-site heeft hem zo op 95.050 euro. Au! Al is het wel zo eerlijk om te vermelden dat daarvan 37.760 euro BTW en BPM is.
In oktober vorig jaar reed Autovisie in de Volkswagen Golf GTI Clubsport (dus niet deze Edition 50), waar toen nog twijfels over bestonden of-ie wel naar Nederland zou komen. Wat we van de auto vonden, zie je in de video boven aan dit artikel.
Lees ook:
Ook interessant
-
Deze ondergewaardeerde occasion rijdt heel zuinig en is ook nog eens betaalbaar
-
Deze crossover-occasion straalt niet alleen luxe uit, maar is ook degelijk en comfortabel
-
Deze hatchback is niet de spannendste occasion, maar wel een heel betaalbare stadsauto
-
Wéér een! Zouden Porsche-klanten nooit moe worden van dit soort speciale edities?
-
Opel Astra krijgt plots een nieuwe neus, dit is er nog meer veranderd
-
Met deze erg zeldzame klassieke Duitse occasion ga je met stijl het komende rijseizoen in
-
Sterren tellen! Je raadt nooit hoeveel logo’s de nieuwe Mercedes GLB heeft
-
Deze rally-occasion is dertig jaar oud en wil je op je oprit, hij is alleen heel zeldzaam en duur
-
Deze occasion is de ideale stadsauto, maar met een leuker gezicht
-
Een van de lekkerste BMW M3’s ooit koop je nu voor minder dan een Golf GTI
-
Deze hatchback-occasion is niet spannend, maar oerdegelijk
-
Deze kleine occasion voelt meer premium dan hij eigenlijk is
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F11%2Fgolfgtieditionopdering-carrousel-e1762431512559.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F11%2Fgolfgtied50-94.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F11%2Fgolfgtied50-92.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F11%2Fgolfgtied50-91.jpg)