De volgende BMW M3 wordt onwijs duur en daar zijn we heel blij mee
Elke gram CO2-uitstoot wordt tegenwoordig keihard afgestraft door beleidsmakers. Om die reden worden nu zelfs sportieve modellen vaak uitgerust met omslachtige hybridetechniek. De volgende BMW M3 doet daar niet aan mee.
Dat stelde BMW M-topman Frank van Meel in een interview met het Britse PistonHeads. De Beierse autobouwer wil geen concessies doen en dat heeft een aantal grote gevolgen.
Zwaar en complex
Allereerst zal het traditionele autoliefhebbers vrolijk stemmen. Met elke nieuwe plug-in hybride-sportwagen die verschijnt, lijkt lichtgewicht rijden verder uit zicht te verdwijnen. We zeggen niet dat de huidige G80-generatie M3 met zijn bijna 1.800 kilogram een onwijs lichte jongen is, maar vergeleken met de nieuwe, 2.355 kilogram (!) wegende Audi RS 5 is het een vedergewicht.
Audi onthult onwijs brede A6 Allroad: dit kost hij in Nederland
Veel liefhebbers vreesden eenzelfde hybridekuur voor de aankomende M3 en M4, zoals verschillende sportwagens die al zijn ondergaan. Denk daarbij niet alleen aan de zojuist genoemde Audi RS 5, maar ook aan bijvoorbeeld de Mercedes-AMG C 63 E-Performance en deze supersedan. Dat maakt ze niet alleen zwaar, maar ook erg complex.
S58-motor volgens Euro 7-norm
Maar BMW ziet daarvan af. Van Meel stelt dat de toekomstige M3 en M4 gebruik zullen maken van een doorontwikkelde versie van de befaamde S58-motor die voldoet aan de Euro 7-norm. Hoera! Daarbij zal de zes-in-lijn zal wel met mild-hybrid-techniek worden uitgerust, maar dat voegt bij lange na niet zoveel kilo’s toe als een stekkerhybride.
Aan deze Opel hangt een Ferrari-prijskaartje (en dat heeft een goede reden)
Door af te zien van plug-in hybridetechniek, houdt BMW het gewicht van de volgende M3 en M4 binnen de perken. Vermoedelijk zal hij niet veel meer wegen dan de huidige G80-generatie.
BMW M3 komt ook als EV
Ook maakt de fabrikant een duidelijk onderscheid tussen de elektrische wereld en die van de petrolheads. Want de M3 elektrificeert wel degelijk. Zo komt de aankomende Neue Klasse M3 er ook als viermotorige EV. Maar wie daar geen trek in heeft, kan dus gelukkig nog kiezen voor een volbloed benzineverbrander.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FP90643902_highRes_bmw-m-concept-neue-k.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FP90643884_highRes_bmw-m-concept-neue-k.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FP90643902_highRes_bmw-m-concept-neue-k.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FP90643884_highRes_bmw-m-concept-neue-k.jpg)
Denk overigens niet dat de elektro-M3 saai wordt. Eerder kreeg Autovisie al een voorproefje van een prototype. Die was niet alleen bloedsnel, maar maakte ook een bak met herrie!
BMW M3 wordt duur in Nederland
Maar dan het slechte nieuws… En dat geldt met name voor Nederlanders. In ons land worden er namelijk fikse bpm-klappen uitgedeeld aan auto’s die op papier veel CO2 uitstoten.
Als de komende brandstof-M3 enkel als mild-hybrid komt, moet je er op rekenen dat het een prijzige auto wordt, zeker vergeleken met de Audi RS 5. Met zijn PHEV-techniek heeft de Audi op papier een veel lagere uitstoot en daarmee ook gunstigere aanschafprijs.
Deze stijlvolle en pijlsnelle Audi-occasion kost nog maar 36 procent van zijn nieuwprijs
Dat wordt dus nog een interessante strijd. Hoeveel is dat lagere gewicht en de mogelijk puurdere rijbeleving nou écht waard? Dat zal de toekomst uitwijzen. We zijn in elk geval blij om te horen dat BMW alles op alles zet om nog met een rasechte M3 te komen. Wil je hiervan op de hoogte blijven? Abonneer je dan nu op de gratis Autovisie Nieuwsbrief.
Lees ook:
- Monteur rolt BMW M5 van bekende YouTuber van aanhanger, maar dat gaat niet helemaal goed
- Technisch directeur crashtestorganisatie: "BMW gaat bewust niet voor allerhoogste score en dat waardeer ik"
- Geen AI of Photoshop: deze BMW M3² is 3 meter breed
- Niet alle elektrische SUV's hoeven futuristisch te zijn: deze occasion oogt juist vertrouwd
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSchermafbeelding-2024-07-08-om-15.23.25-e1720450180299.png)