De motor van deze auto moet iedere 50.000 km gereviseerd worden | Sjoerds Weetjes 491
Was de ontwikkeling van de Mercedes-AMG One de grootste uitdaging sinds de Benz Patentwagen voor Mercedes-Benz? Als je de huidige topman Ola Källenius mag geloven is het een dossier waar men heel veel spijt had. Of dat nu de sportcoupé er staat nog heeft, is de vraag. Er is een reden waarom de One zo lang op zich liet wachten en dat legt Sjoerd van Bilsen je uit.
Sjoerds Weetjes 491 is een vervolg op de vorige aflevering, waarin de Mercedes-AMG GT Black Series Edition One centraal stond. In die episode legde Sjoerd al enkele malen de focus op de bijzondere sportcoupé. Dat was nodig omdat de twee aan elkaar gelieerd zijn. Althans, bekeken vanuit de GT Black Series zoals die in de schijnwerpers stond.
Mercedes-AMG One
Maar de Mercedes-AMG One, zoals die in de schaduw van het GT-topmodel stond, verdient alle aandacht. Mercedes-AMG verslikte zich in het project. De heren en dames op het hoofdkantoor van Daimler en op de burelen van Mercedes-AMG dachten dat het geen probleem was om rond de aandrijflijn van een Formule 1-racewagen een straatlegale auto te bouwen.
De techneuten begonnen welvarend, maar al snel liep de ontwikkelingsafdeling tegen problemen aan. En als de problemen waren opgelost, verscheen het volgende euvel. Gevolgd door een nieuw euvel, waarop weer een volgend probleem volgde. Het was een bittere pil die Mercedes-AMG moest slikken. Tot driemaal toe stond de fabrikant op het punt de stekker uit het project te trekken. Maar in de gedachte van Carl Benz was er geen weg terug, zo moet de fabrikant hebben gedacht. Als Carl nee had gezegd, was het merk er nooit geweest. Als Carl… wie weet. In de gedachte van Carl wilde het hedendaagse Mercedes persé de eerste zijn met een F1-aandrijflijn in een straatauto.
Zelfrijdende Tesla nu écht naar Nederland, maar je wordt voor de gek gehouden
Een powertrain die je nauw verbonden is met zijn oorspronkelijke inzet, zij het geciviliseerd, want bruikbaar op de openbare weg. Het blok iks betrouwbaarder dan in de racewagen, maar nog altijd is de inzet beperkt. De krachtcentrale is niet gemaakt voor het eeuwige leven. De zescilinder dient na 50.000 kilometer te worden gereviseerd. Oei! Kosten zijn voor de bezitter van de One.
Lees ook:
- AMG-CEO geeft toe dat viercilinder in Mercedes C 63 een misser was: “Ze worden uit productie genomen”
- Deze zeldzame Mercedes-AMG zit bomvol bijzondere details zoals een F1-halo | Sjoerds Weetjes 483
- Deze 3 occasions zijn verrassend goede offroaders en verbazen Defender-rijders
- CEO Mercedes belooft: 'Deze auto komt heel dicht bij productiemodel'
Ook interessant
-
Volkswagen doet Apple na met dit model genaamd Neo, wordt deze ook goedkoper?
-
Genomineerd voor Milieuleugen van het Jaar! Dit merk gaat te ver met greenwashing, vinden critici
-
Duurtest Leapmotor B10: is dit de beste elektrische auto voor 30.000 euro?
-
Volkswagen Tayron en Tiguan ineens fors goedkoper: dit kosten ze in Nederland
-
Honda neemt verlies van 13,5 miljard euro en schrapt plots zijn elektrische auto’s, wellicht was ‘0’ niet de juiste naam
-
Raar! Deze nieuwe Ferrari heeft een ‘spoiler’ ín het interieur
-
Max Verstappen niet enige Nederlander tijdens F1 Shanghai: Esmee (20) – “Ontevreden als ik niet win”
-
BMW-topman: “50.000 mensen bestelden onze nieuwe SUV zonder erin te hebben gereden”
-
Nieuwe motie moet redding zijn voor youngtimers: “Dit zou enorm goed nieuws zijn”
-
Benzine duur door oorlog Iran, maar zo tank je wél goedkoop: “Scheelt 100 euro per 1.000 kilometer”
-
Nieuwe Alpine A110 zou alleen als EV komen: “We werken nu toch aan brandstofmotor”
-
Duik in de prijslijst Hyundai Nexo: dit kost de waterstofauto in Nederland
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FSjoerd-van-Bilsen.jpg)