Chevrolet Camaro bepaalt tempo van honderdste Indy 500
Groot feest in het Amerikaanse Indianapolis op 29 mei, als de honderdste editie van de Indy 500 verreden. We weten nu al welke auto dan door niemand gepasseerd zal worden: een Chevrolet Camaro.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F04%2Fcamaro-50-6_1200.jpg)
Volgens goede traditie wordt er elk jaar een andere pace car aangewezen voor de Indy 500. Voor deze zeer bijzondere jubileumeditie is dat de Chevrolet Camaro, die op zijn beurt bijna vijftig kaarsjes mag uitblazen sinds de introductie van de eerste modelgeneratie in 1967. En dus mag Chevrolet de Camaro SS 50th Anniversary Edition inzetten als officiële pace car.
LEES OOK: CORVETTE VOOR DERTIENDE KEER PACE CAR INDY 500
In technisch opzicht is de auto niet anders dan een standaard exemplaar, dus de V8 levert ook in dit geval 455 Amerikaanse pk’s. Wel heeft het interieur de kleur Abalone White gekregen en sieren speciale graphics het bodywork. Vier exemplaren worden naar de Indy 500 gestuurd om het tempo van het veld wanneer nodig te beperken.

Om het feestje compleet te maken, zit levende legende Roger Penske achter het stuur – de Amerikaan die vooral als teameigenaar veel successen boekte in vele nationale autosportcategoriën. Het is trouwens de negende keer dat een Camaro als de pace car fungeert, nadat een Corvette vorig jaar al voor de dertiende keer de honneurs mocht waarnemen.
Lees ook:
Ook interessant
-
De motor van deze auto moet iedere 50.000 km gereviseerd worden | Sjoerds Weetjes 491
-
Kleine schades leiden tegenwoordig tot hoge kosten: bij deze auto’s zijn reparaties het duurst
-
Zelfrijdende Tesla nu écht naar Nederland, maar je wordt voor de gek gehouden
-
Dit is de populairste caravantrekker van 2025, maar wij weten een betaalbaarder alternatief
-
Dit stuur wordt per 2027 verboden in China: volgens onderzoek werkt airbag slechter
-
Kun je straks nog autorijden zónder AI aan boord? “Nu zijn die systemen soms nog beroerd”
-
Politievlogger deelt foute tip die je boete van 320 euro kan opleveren: “Dit moet hij rechtzetten”
-
“Japanners, die ooit de Europese markt veroverden, kijken nu toe hoe de Chinezen dat kunstje herhalen”
-
Genesis-modellen dit jaar nog in Nederland, maar pas vanaf 2027 zijn het geen luxe Hyundai’s
-
F1-coureur (19) crasht met 300.000 euro kostende Mercedes, enkele dagen nadat hij deze ophaalde
-
Wat betekent dit groene bord op een parkeerplaats?
-
Duik in de prijslijst: dit kost de nieuwe Mercedes-Benz GLB in Nederland