Cadillac snel met meer SUV’s
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FCadillac-Escalade-Autovisie.nl_.jpeg)
In de Verenigde Staten krimpt het segment van de traditionele sedan ieder jaar. “Cadillac kan niet snel genoeg met meer SUV’s komen”, vertelt Hampden Tener, marketingbaas bij Cadillac.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FCadillac-Escalade-Autovisie.nl-2.jpeg)
Gat tussen XT5 en Escalade
De Escalade verkoopt ver boven verwachting en er is ook veel interesse voor de XT5. Maar Cadillac ziet mogelijkheden voor meer SUV’s. De types moeten het Omega-platform van de grote CT6 gaan gebruiken. Op dit moment wordt het alleen toegepast voor de topsedan, maar het platform is modulair genoeg om ook geschikt te zijn voor SUV’s. Het merk wil het gat tussen de XT5 en Escalade zo snel mogelijk dichten en de strijd aangaan met de Audi Q7 of een BMW X5. De motoren zouden grotendeels overgenomen worden van de CT6, wat betekent dat hij er komt met een viercilinder en twee zescilinders die beiden beschikken over vierwielaandrijving en cilinderuitschakeling.
BEKIJK OOK: EERSTE TESTNOTITIES: CADILLAC CT6
Concurrent voor Bentayga?
Een SUV onder de XT5 die groter is dan Audi’s Q5 heeft voor Cadillac op dit moment minder prioriteit. Tener ziet meer in SUV’s boven het formaat van de XT5 dan eronder. Compacte SUV’s zijn vooral belangrijk in Europa, maar vinden in de belangrijkste markten voor Cadillac (de VS en China) minder aftrek. Cadillac moet in de ogen van Tener vooral een luxemerk blijven en dat ook uitstralen. Over een mogelijke top-SUV, ver boven de Escalade en meer een concurrent voor de Bentley Bentayga, zwijgt Tener nog, al zegt hij wel dat een dergelijke auto goed zou zijn voor het merk.
Lees ook:
Ook interessant
-
Duik in de prijslijst: Peugeot 408, wat kost de bijzondere Fransoos?
-
F1-simulator in privéjet Verstappen: zoveel uren extra kan hij trainen
-
Lamborghini zwaait de V12 uit met de Invencible en Auténtica
-
Wordt dit de nieuwe Tesla Model 3 hatchback?
-
De zevenzits SUV van Porsche is nog groter dan de Cayenne
-
Dit is hoe Nederlands bedrijf TomTom nog meer dan een half miljard omzet draait
-
Deze Bugatti Chiron Profilée is de duurste nieuwe auto ooit geveild
-
Zo had de BMW M4 er af fabriek uit moeten zien
-
Nederlandse studenten maken meest efficiënte waterstofauto
-
Deze elektrische auto heeft de beste actieradius in de winter
-
Veel Nederlanders moeten op de centen letten terwijl Shell winst maakt: ‘Het systeem is ziek’
-
Autovisie Kennisquiz: Lancia of geen Lancia?