BMW, Daimler, Ford en Volkswagen bouwen Europees laadnetwerk
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F11%2FS16_0675.jpg)
Elektrische auto’s, hoe bruikbaar ze tegenwoordig ook zijn, hebben nog steeds twee achilleshielen: hun soms beperkte bereik en hun relatief lange oplaadtijd. Daarom slaan BMW, Daimler, Ford en Volkswagen de handen ineen om een ultrasnel laadnetwerk langs Europese snelwegen te creëren.
Hun doel is om binnen afzienbare tijd een groot aantal oplaadstations langs de belangrijkste snelwegen in Europa te bouwen, waardoor het voor bezitters van elektrische auto’s mogelijk wordt om lange afstanden te overbruggen. BMW Group, Daimler, Ford Motor Company en Volkswagen Group (in de vorm van Audi en Porsche) hebben daartoe een overeenkomst ondertekend.
LEES OOK: DAIMLER INVESTEERT 10 MILJARD IN STEKKERVOERTUIGEN
De laadstations moeten een vermogen krijgen van 350 kW. Ter vergelijking: de zes krachtigste snellaadstations van de ANWB hebben momenteel een vermogen van maximaal 50 kW. De autofabrikanten willen in 2017 met de bouw van hun netwerk beginnen en gaan in eerste instantie voor ongeveer vierhonderd locaties in Europa. In 2020 moet dat aantal zijn gegroeid naar enkele duizenden.
Lees ook:
Ook interessant
-
Deze auto’s moet je nooit kopen volgens ChatGPT
-
Occasions: 3 comfortabele top-middenklassers voor 15.000 euro
-
Deze zelfgebouwde Saab EX kan van jou zijn, en dat wil je
-
Waarom is LPG zo goedkoop?
-
Lotus-fans opgelet, deze speciale Bac Mono R is alles wat je wil!
-
Deze sportauto kan je rijden van een AOW-uitkering
-
Dit is de Tesla Cybertruck als politieauto, en die kan echt komen
-
Benzine toch niet duurder!
-
Nooit meer een parkeerkaartje kopen: zo werken de 4 bekendste parkeerapps
-
Deze occasion wil je: Peugeot 607, beter dan een BMW 5-serie?
-
Bijna 30 procent van de benzinerijders wil na accijnsverhoging een andere auto
-
Audi stopt met de Q4 e-tron 40, dit is zijn opvolger