Bloodhound SSC kan toch voor record dankzij Volvo-eigenaar Geely
De Chinese fabrikant Geely, eigenaar van Volvo, is de nieuwe hoofdsponsor van de Bloodhound SSC, de raketwagen die volgend jaar een snelheidsrecord van meer dan 1000 mph (ruim 1600 km/h) moet halen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F09%2FBloodhound-SSC-003.jpg)
Volgens het Britse Autocar is de sponsorovereenkomst – die naar verluidt in de miljoenen loopt – de redding voor het Bloodhound SSC-project, dat negen maanden geleden min of meer stop werd gezet wegens een gebrek aan geld. De recordauto was toen voor zo’n vijfentachtig procent klaar.
Proefritten
Directeur Richard Noble zei tegen Autocar dat zijn team nu de geplande proefritten op het Engelse vliegveld van Newquay kan maken. De volgende halte is een 17,8 kilometer lange baan op Hakskeen Pan, een drooggevallen meer in Zuid-Afrika.
Supersonisch
Daar zal Bloodhound SSC in eerste instantie 800 mph (1287 km/h) proberen te halen. Pas na diverse aanpassingen aan het ontwerp (naar aanleiding van de data die de supersonische run zal opleveren) kan in 2018 een poging worden gewaagd om 1000 mph (ruim 1600 km/h) te rijden.
LEES OOK: RECORDRAKET BLOODHOUND SSC IN AL Z’N GLORIE
Bloodhound SSC zal worden bestuurd door Andy Green, de RAF-straaljagerpiloot die houder is van het huidige snelheidsrecord op land. In 1997 haalde hij nabij Black Rock, Nevada 763,035 mph (bijna 1228 km/h) in Thrust SSC.
Lees ook:
- Voor deze betaalbare klassiekers betaal je in 2026 geen wegenbelasting meer
- Betaalbaar, betrouwbaar en ruim: deze stationwagen is de ideale wintersport-occasion
- Youngtimers gaan in 2027 op de schop: met deze drie occasions kun je dan wel nog steeds voordelig rijden
- Deze klassieke, betaalbare Volvo met Nederlands tintje is bijna een wegenbelastingvrije oldtimer
Ook interessant
-
Jaguar Land Rover ontkent ontslag designbaas! Maar dat betekent niet dat-ie er nog werkt
-
Een kijkje in ’s werelds grootste autofabriek: “Groter dan de complete Amsterdamse haven”
-
Asociale inhaalactie van Chevrolet-rijder wordt direct keihard afgestraft
-
Belg rijdt in zes jaar 300.000 kilometer met Bentley Continental GT W12: dit heeft hem dat aan benzine gekost
-
Water mengen met diesel vermindert stikstof- en fijnstofuitstoot met 60%: is dit de redding van de dieselmotor?
-
Kampioen restwaarde 2025: deze auto’s zijn het meest waardevast
-
Hier staan de goedkoopste en duurste laadpalen: zo kun je tot 100 euro besparen
-
Onderzoek: de populairste auto van Nederland blijkt het minst veilig voor voetgangers
-
Deze auto kan de leukste van 2026 worden – ook al is hij elektrisch
-
Rijkswaterstaat luidt de noodklok: 34,5 miljard euro nodig voor bejaarde Nederlandse infrastructuur
-
73 procent van de bestuurders gebruikt auto-app niet regelmatig – deze apps zijn het slechtst
-
Wéér een! Zouden Porsche-klanten nooit moe worden van dit soort speciale edities?