Autofolder: Aston Martin V12 Vanquish
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FIMG_6113-e1469644100445.jpg)
Het was de laatste ‘tractor’ die Aston Martin bouwde, de V12 Vanquish. Het was voor de Engelse autobouwer het einde van een tijdperk, want daarna verschenen de Henrik Fisker-designs, die rank en slank waren. De hier afgebeelde brochure is geheel in de Japanse taal, gekregen toen ik in 2003 bij de dealer in Tokio was.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FIMG_6112-e1469644083358.jpg)
Voor mijn werk reisde ik in 2003 af naar Japan, waar ik een bezoek zou brengen aan de Tokyo Motor Show 2003. Het was een vijfdaagse reis, waarvan twee dagen waren gereserveerd voor het beursbezoek, een dag sightseeing en reistijd. Onderweg met de bus naar het hotel hield ik altijd nauwlettend de afgelegde route in de gaten. Zag ik een autobedrijf dan onthield ik altijd waar het bedrijf zich ten opzichte van het hotel bevond.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FIMG_6114-e1469644837210.jpg)
Steenworp afstand
Op een van de dagen nam de bus een afwijkende route naar de tentoonstelling. Wat bleek, op steenworp afstand van het hotel bevond zich een Aston Martin-dealer. Het was bij Audi Roppongi linksaf en vervolgens na een paar honderd meter aan de rechterkant. We waren bijtijds bij het hotel. Ik stapte de bus uit en in plaats van naar mijn hotelkamer te gaan zette ik direct koers naar het dealerbedrijf.
Hoteladres
Ik arriveerde bij de Aston Martin-dealer. Ik liep een rondje en bestudeerde de sportwagens van het merk. De dame achter de receptie vroeg of ze mij kon helpen. Ik stelde enkele vragen over de auto’s en sloot af met de vraag of ze een LEES OOK: AUTOFOLDER: BITTER SC COUPÉ
Exorbitant
Niet alleen is het een fraai document, ik vind de V12 Vanquish een heel bijzondere auto. Door zijn forse afmetingen, zijn brute lijnen en bovenal het waanzinnige motorgeluid. Hij kostte destijds in Nederland exact 708.000 gulden, ongeveer 320.000 euro. Nu, maar vooral toen al een exorbitant hoge prijs.
Koopje
Na de Japanse brochure van Astons topmodel kocht ik later bij dealer Kroymans de Engelstalige brochure. Die kostte me 41 euro. Maar ach, als je de exclusievere Japanse variant voor niets hebt gekregen, was dat een koopje.
Lees ook:
Ook interessant
-
Rijbewijs vergeten? Met deze app heb je ‘m in de toekomst altijd bij je
-
Niet alleen Elon Musk: deze autofabrikant heeft ook raketten
-
Nissan laat ineens drie nieuwe elektrische auto’s zien
-
Dit kost de wasstraat gemiddeld in Nederland en hier ben je het meest kwijt
-
Duik in de prijslijst: Volvo EX30 Cross Country – meer dan uiterlijk vertoon?
-
EV niet in trek? ‘Duurdere brandstof maakt ze vanzelf gewild’
-
Oei, Tesla noteert zeer slechte verkoopcijfers in Europa
-
Audi komt al sneller dan gedacht met budget-EV
-
Zo weinig Cybertruck-reserveringen heeft Tesla weten te verzilveren
-
Elektrische Citroën-, Opel- en Peugeot-rijders hebben massaal laadproblemen
-
Zoveel elektrische rijders haken af als fiscale voordelen wegvallen
-
Spotgoedkoop kilometers vreten met Volkswagen diesel-occasion