Audi gaat deze dingen uit zijn dashboards slopen: “Ze bieden gewoon niet de beste ervaring”
Waar we in moderne auto’s gek van worden? Het feit dat er geen fysieke knoppen meer zijn en dat we voor ieder wissewasje in een touchscreen moeten duiken. Dat is onveilig en niet gebruiksvriendelijk. En dat vindt Audi opeens ook.
In een interview met Britse media zei ontwerpdirecteur Massimo Frascella dat grote schermen in een auto “niet de beste ervaring bieden”. Volgens de Italiaan is een mix van digitale en analoge elementen een stuk beter, ook omdat de gebruiker op die manier de kwaliteit van de gebruikte materialen kan voelen.
Audi Concept C met minimalistisch dashboard
“Technologie om de technologie”, noemt Frascella het gebruik van grote touchscreens. “Wij vinden dat technologie er moet zijn als je het nodig hebt en er niet moet zijn als je het niet nodig hebt.” Wat op zich een wonderlijk statement is, want moderne Audi’s zitten net zo vol displays als auto’s van andere merken.
Maar het lijkt erop dat het merk een andere richting op wil. In de Audi Concept C, die in september op de IAA debuteerde, zit bijvoorbeeld een minimalistisch dashboard met alleen de broodnodige schermen: een digitale cockpit en een klein infotainmentdisplay, dat bovendien weggevouwen kan worden.
Ook Volkswagen gaat weer aan de knoppen
Er zijn overigens meer merken die op hun schreden terugkeren en weer meer fysieke knoppen gebruiken. Denk aan Volkswagen, dat na kritiek van de pers en het publiek weer echte knoppen toepast op het stuur. En ook Polestar belooft dat het van richting gaat veranderen.
Gebruik touchscreen onderweg is onveilig
Nou snappen we heus wel dat fabrikanten schermen in hun auto’s monteren. Ze zijn goedkoop en deels gewoon noodzakelijk om de wirwar van functies in moderne voertuigen te bedienen. Maar uit onderzoek is gebleken dat touchscreens te veel aandacht vergen van de bestuurder en onderweg onveilig zijn.
Lees ook:
- Audi-CEO belooft: binnen twee jaar kan jij in deze sportauto echt rijden
- Deze occasion wil je: In de jaren negentig versloeg deze gezinsauto Porsche 911's bij het stoplicht
- Op het randje of helemaal goed? Nieuwe Audi RS 5 heeft 639 pk en laat alle subtiliteit varen
- Audi’s supercoupé kost nog maar 30 procent van nieuwprijs, maar hij lijkt een stuk duurder
Ook interessant
-
Zo kwam BMW op het idee van de nieren | Sjoerds Weetjes 494
-
Volkswagen belooft terugkeer naar fysieke knoppen, maar komt nu met dit megascherm
-
BMW roept honderdduizenden auto’s terug vanwege brandgevaar: dit kost het als jij er een hebt
-
Net onder de 7.000 euro: deze occasion is heel licht, heeft de motor achterin en rij je belastingvrij
-
Ben je vergeetachtig? Dan kan deze gloednieuwe BMW je een fikse verkeersboete opleveren
-
Deze occasion wil je: In de jaren negentig versloeg deze gezinsauto Porsche 911’s bij het stoplicht
-
Met deze occasion kun je betaalbaar goed voor de dag komen
-
Luxe Bentley-concurrent kost nu door giga-afschrijving 20.000 euro
-
Dit is de populairste occasion van Nederland en dat heeft een goede reden, maar is hij ook de beste?
-
Deze occasion ziet er erg chique uit, terwijl hij slechts 9.000 euro kost
-
Met deze representatieve auto heb je een no-nonsense occasion, maar pas wel goed op
-
Op het randje of helemaal goed? Nieuwe Audi RS 5 heeft 639 pk en laat alle subtiliteit varen
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)