Apple gaat toch niet met Hyundai samenwerken
Vorige maand kwam het nieuws naar buiten dat Hyundai en Apple samen zouden werken aan een elektrische auto. Die deal is echter nu alweer van tafel.
“We ontvangen allerlei aanvragen en verzoeken van partijen die samen autonome elektrische voertuigen willen ontwikkelen, maar alles bevindt zich in een vroeg stadium en er zijn nog geen beslissingen gemaakt”, zo zei de Koreaanse autobouwer begin deze week. Daarbij was het erg stellig over de eerder besproken samenwerking met de Amerikaanse tech-gigant. “We zijn niet in gesprek met Apple over de ontwikkeling van een autonoom voertuig.”
Dubbelzinnig
Daar is geen woord Frans bij. De uitspraken zijn redelijk opvallend, omdat de eerste berichtgeving rondom de mogelijke samenwerking ook nogal vaag was. Hyundai kwam in eerste instantie namelijk met drie berichten in korte tijd. Allereerst meldde de Koreaanse fabrikant dat het een van de automakers was waar Apple gesprekken mee voerde. In een volgende verklaring gaf Hyundai aan de enige partij voor Apple te zijn. Kort daarna repte de autobouwer met geen woord over het Amerikaanse techbedrijf. Desalniettemin leek de deal te zijn gesloten. Verschillende media, waaronder Zuid-Koreaanse, stelden dat de samenwerking op 17 februari aanstaande wereldkundig gemaakt zouden worden.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F01%2FHyundai-Bayon_Design-teaser_01.jpg)
Waarom de gesprekken nu zo resoluut zijn geëindigd en de twee niet meer over een samenwerking praten, is onduidelijk. Bekend is dat Apple nogal geheimzinnig is rondom nieuwe producten en samenwerkingen. Mogelijk was het niet gediend van de informatie die Hyundai met de wereld deelde en heeft het de fabrikant een tik op de vingers gegeven, waardoor de autobouwer nu heel gedecideerd meldt dat er geen gesprekken tussen de partijen worden gevoerd. Ook Hyundai is vaker terughoudend wat betreft samenwerkingen. Zo maakt het bijvoorbeeld gebruik van eigen motoren, versnellingsbakken en metaal dat het voor eigen auto’s gebruikt.
Leverancier aan Apple
Aan de andere kant is Hyundai mogelijk niet blij met de inhoud van de samenwerking, zeggen analisten tegen persbureau Reuters. Apple zou van Hyundai namelijk eisen dat het simpelweg een producent wordt, in plaats van een strategische partner. Die rol, van enkel leverancier en autobouwer voor Apple, wil Hyundai waarschijnlijk niet op zich nemen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Honda neemt verlies van 13,5 miljard euro en schrapt plots zijn elektrische auto’s, wellicht was ‘0’ niet de juiste naam
-
Raar! Deze nieuwe Ferrari heeft een ‘spoiler’ ín het interieur
-
Max Verstappen niet enige Nederlander tijdens F1 Shanghai: Esmee (20) – “Ontevreden als ik niet win”
-
BMW-topman: “50.000 mensen bestelden onze nieuwe SUV zonder erin te hebben gereden”
-
Nieuwe motie moet redding zijn voor youngtimers: “Dit zou enorm goed nieuws zijn”
-
Benzine duur door oorlog Iran, maar zo tank je wél goedkoop: “Scheelt 100 euro per 1.000 kilometer”
-
Nieuwe Alpine A110 zou alleen als EV komen: “We werken nu toch aan brandstofmotor”
-
Duik in de prijslijst Hyundai Nexo: dit kost de waterstofauto in Nederland
-
Geen busje, maar ‘grand limousine’! De Mercedes VLE is een rijdende huiskamer en bioscoop in één
-
Vijf cilinders, instelbare schroefset en 400 pk: competition limited is Audi RS 3 voor fijnproever
-
Jutta Leerdam krijgt peperdure G-Klasse van vriend Jake Paul, dit kost haar tweede auto
-
Mercedes gaat nieuw platform bouwen met techniek van het Chinese Geely
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FSchermafbeelding-2019-07-29-om-16.48.15.png)