Autovisie
Autovisie Nieuws 16 okt 2021
Leestijd: 1 minuut

Agenda Formule 1 2022 bekend: kaartverkoop Zandvoort start snel

Het seizoen in de Formule 1 van 2022 bestaat uit 23 Grands Prix. De eerste is in Bahrein op 20 maart, de laatste in Abu Dhabi op 20 november. Er vindt geen wedstrijd plaats in China, zo blijkt uit door de overkoepelende instanties FIA naar buiten gebrachte documenten. Uiteraard staat Zandvoort ook weer op het schema.

Het totaal van 23 races is een record, dat eigenlijk al in de afgelopen seizoenen had moeten worden bereikt. Vanwege corona werden echter meerdere races afgelast.

Geen Formule 1-race in China, wel in Zandvoort

China ontbreekt nog vanwege de pandemie. “Als de omstandigheden het toelaten komt er weer in race in dat land”, zo liet FIA weten. Het circus strijk in september weer op Nederlandse grond neer. De Grand Prix van Zandvoort is in 2022 op 4 september. Verder nieuw op de kalender: een Grand Prix van Miami. De koningsklasse van de autosport keert in 2022 voor het eerst sinds 1959 terug naar de staat Florida.

Onderstaand een overzicht van alle races. De kalender is nog aan kleine veranderingen onderhevig, waarschuwt FIA.

DatumGrand PrixLocatie
20 maartBahreinSakhir
27 maartSaoedi-ArabiëJeddah
10 aprilAustraliëMelbourne
24 aprilImolaImola
8 meiMiamiMiami
22 meiSpanjeBarcelona
29 meiMonacoMonaco
12 juniAzerbeidzjanBaku
19 juniCanadaMontreal
3 juliVerenigd KoninkrijkSilverstone
10 juliOostenrijkSpielberg
24 juliFrankrijkLe Castellet
31 juliHongarijeBudapest
28 augustusBelgiëSpa
4 septemberNederlandZandvoort
11 septemberItaliëMonza
25 septemberRuslandSochi
2 oktoberSingaporeSingapore
9 oktoberJapanSuzuka
23 oktoberVerenigde StatenAustin
30 oktoberMexicoMexico City
13 novemberBraziliëSao Paulo
20 novemberAbu DhabiAbu Dhabi

Kaartverkoop Zandvoort start 1 november

De kaartverkoop van de Grand Prix van Zandvoort in de Formule 1 van volgend seizoen start op 1 november. Dat maakte de organisatie van het evenement bekend, kort nadat de overkoepelende instantie FIA de kalender van 2022 had gepubliceerd. Sinds 15 oktober kunnen leden van Dutch GP Club al kaarten kopen in de zogenoemde pre-sale.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Het interessantste autonieuws rechtstreeks in je inbox

Meld je aan voor de Autovisie nieuwsbrief, dan praten wij je ieder weekend bij over het interessantste autonieuws.