Aftellen voor klassiek rallygeweld
Terwijl momenteel de Rallye Monte-Carlo in volle gang is, blikken wij alvast vooruit naar volgende week. Op 27 januari gaat de Rallye Monte-Carlo Historique weer van start.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F01%2F4-RMC-H-2015-jl-sd-11-1639x1093-1024x683.jpg)
Het is een van de hoogtepunten van het jaar voor liefhebbers van klassiekerrally’s, de Rallye Monte-Carlo Historique. Met recht, want niet alleen zie je jaarlijks oud-winnaars van de Monte Carlo rally als de Mini Cooper S, de Porsche 911, de Alpine A110 1600 en de Saab 96 voorbijkomen, maar daarnaast worden ook de meest uiteenlopende klassiekers meegebracht en door de sneeuw gejaagd.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F01%2F17-RMC-H-2015-JL-20-1639x1093-1024x683.jpg)
Het is dit jaar alweer de negentiende keer dat de Rallye Monte-Carlo Historique van start gaat. Ook dit jaar is er weer een uiteenlopend deelnemersveld. Zo verschijnen er onder meer een Opel Ascona 400, een Jaguar E-Type, een Renault 8 Gordini, een Porsche 911 Carrera RS uit 1973 en een Lancia Stratos aan de start. En over uiteenlopend gesproken: ook een Lada 1500 S, een Austin Taxi en een Panhard Z1 doen mee aan de klassiekerrally.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F01%2F81.jpg)
De rally gaat van start op 27 januari, maar pas op 30 januari komen alle 300 deelnemers samen in de Franse Alpen. Sommige teams hebben er dan al ruim 2.100 kilometer op zitten. Van 1 tot en met 3 februari vindt vervolgens de echte rally plaats.
Hieronder wat beelden van afgelopen jaar om alvast in de stemming te komen:
Lees ook:
- Deze occasion wil je! Franse 911-concurrent is door afschrijving 77 procent goedkoper geworden
- Franse rallyheld: Renault Alpine A310-occasion kost evenveel als een nieuwe Honda Civic
- Deze occasion wil je: Renault 5 Alpine Turbo, een van de pioneers van de turbotechniek
- Duik in de prijslijst: deze opties zijn mogelijk op de Alpine A110S
Ook interessant
-
Zo had de Alpine A390 van begin af aan moeten zijn… op één ding na
-
Veiligheidsclaims Tesla Full Self-Driving zijn misleidend! In ander nieuws: regen is nat
-
Jammer, joh! De échte elektrische BMW M3 zal er niet uitzien zoals dit spectaculaire studiemodel
-
Totale chaos: vrachtwagen vol vuurwerk vat vlam, omstanders filmen het spektakel
-
Vorig jaar werden 7.658.290 verkeersboetes uitgedeeld: zoveel geld hebben die opgeleverd
-
Twee dieven reden tijdens dollemansrit 250 km/h en crashten: deze straffen legt de rechtbank nu op
-
Zijn Nederlanders het parkeren verleerd? “1 op de 5 kan niet zonder parkeerhulp”
-
Leapmotor B05 springt (een heel klein beetje) in het gat van de BMW 1-serie
-
Benzine in Duitsland vanaf 1 juli duurder: tankkorting van 17 cent wordt geschrapt
-
Deze nieuwe Subaru is extreem praktisch en kost slechts 6.200 euro, maar…
-
Deze betaalbare elektrische auto gaat Renault 5 het leven zuur maken
-
AI-flitsers massaal in de fout: 93 procent van boetes wordt verscheurd