Voor een Mustang, groot of klein, moet je bij Adelbert Engler zijn!
Ben je gek op de Ford Mustang? En wil je er eentje hebben, groot of klein? Dan is Mustang Garage van Adelbert Engler dé plek voor jou. Autovisie ging bij ‘m op bezoek om zijn liefde voor de Amerikaan te begrijpen.
Tekst: Bart Lenaerts / Fotografie: Lies de Mol
Bij Adelbert Engler gaat de liefde voor de Mustang ver terug, naar die onbezorgde tijd toen hij nog een Adelbertje was. “Ik was acht toen een witte Mustang fastback door onze straat kachelde. Zoiets moois had ik nog nooit gezien en ik bleef bij de eigenaar jengelen voor een ritje. Die 500 meter veranderde mijn leven.”
Opel Astra
Hoewel Engler daarna alles rond Mustangs verzamelde, duurde het toch tot zijn 36ste vooraleer hij een echte Mustang op de bil kon slaan. “Ik was helemaal stapelzot van autosport en ging eerst rally’s rijden met Manta’s en nadien met een Opel Astra waarmee ik Belgisch kampioen werd. Een heerlijke tijd. Helaas kostte dat spelletje klauwen vol geld, waardoor mijn andere passie er steevast bij in schoot. Tot mijn toenmalige vrouw me aanspoorde om eindelijk mijn droom te verwezenlijken.”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F02%2Fadelbert_11.jpg)
Alleen god weet hoeveel Mustangs er ondertussen door Englers handen vloeiden, al zijn het er zeker meer dan 10.000, waarvan een grote meerderheid nog steeds staat opgelijnd in zijn paradijsje. Een twaalftal Mustangs op ware grootte blijven namelijk gereserveerd voor zijn eigen plezier en ruim 9.000 schaalmodellen blinken achter glas in zijn showroom annex mancave. ‘Ongetwijfeld ’s werelds grootste collectie Mustang-schaalmodellen’, vertelt Adelbert zonder pochen.
Altijd binnen handbereik
‘Ik geef hier graag rondleidingen en weet uiteraard perfect wat ik reeds heb en wat nog mankeert.’ Hobby, werk, liefde en leven zijn zelfs zo intens verweven dat Engler’s appartement boven de garage rechtstreeks doorloopt tot in de showroom. ‘Mijn speeltjes zijn altijd binnen handbereik, ook als ik kook, tv-kijk of dineer’, knipoogt de taterwater over deze driedimensionele wandeling doorheen de Mustang-geschiedenis, gelardeerd met knipogen naar zijn eigen liederlijke bestaan.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F02%2Fadelbert-mustang-8.jpg)
Ben je benieuwd naar het complete verhaal van Adelbert Engler? Koop dan deze week nog (tot en met woensdag 24 februari) Autovisie Magazine nummer 4, waarin je onder andere alles leest over de Citroën Ami, de Audi RS E-tron GT, het krachtenspel tussen de Porsche 718 Boxster GTS 4.0 en de Jaguar F-type P450 Convertible én de Maserati Ghibli die een aantal voorouders ontmoet. Liever digitaal lezen? Dat kan! Een voordelig abonnement afsluiten doe je hier.
Lees ook:
- Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
- Waarom een Ford-medewerker een opgestoken middelvinger kreeg van president Trump
- Handen los en ogen (even) dicht! Ford zet in 2028 grote stap richting autonoom rijden
- Nooit meer krabben met deze occasion: spotgoedkope gezinsauto van 2.000 euro heeft voorruitverwarming
Ook interessant
-
Dit zijn de beste auto’s van 2026 volgens vrouwen
-
Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
-
3.750 euro boete, auto afgepakt en 3 maanden cel: Nederlandse hardrijders in Frankrijk flink aangepakt
-
Stellantis-merken als Peugeot en Citroën kunnen binnenkort Chinese benzinemotor van Leapmotor gebruiken
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 5): goedkope Tesla en Xpeng P7
-
CJIB moet mogelijk 500 miljoen euro aan boetes terugbetalen: “De verhoging van het boetebedrag is ronduit misdadig”
-
Dit zijn de 6 veiligste auto’s van 2025 – en deze twee scoren het slechtst
-
Mercedes-Benz gaat 13.000 woningen bouwen in gigantische eigen stad: waarom doen ze dit nu?
-
Worden rijinstructeurs binnenkort vervangen door drones? Dit is het futuristische idee van Porsche
-
Waarom een Ford-medewerker een opgestoken middelvinger kreeg van president Trump
-
Deze legendarische sportauto uit de 60s probeert voor de zoveelste keer een comeback te maken
-
Dat deze Amerikaanse auto al na twee jaar van de markt verdwijnt, is de schuld van Trump