7-zits Dacia Duster: no-go
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F11%2Fdacia_duster_489.jpeg)
Er wordt nog steeds gespeculeerd over een Dacia Duster met zevenzitplaatsen, maar die komt er niet. Plannen om een langere variant van de Duster uit te brengen bestonden weldegelijk, zo geeft Dacia’s verkoopdirecteur François Mariotte aan.
“Er is vraag naar een zevenpersoons SUV in het B-segment”, stelt de Fransman. “Maar wij gaan hem niet uitbrengen. Tijdens de ontwikkeling bleek dat we dermate veel aan het platform moesten wijzigen dat het bijna een compleet nieuwe bodemsectie werd. Het bracht te hoge kosten met zich mee. Ons doel is juist de kosten laag te houden, zodat we heeben besloten om het project te staken.”
Voorzichtig
Om een derde zitrij te realiseren diende de Duster in lengte te groeien. Mariotte geeft aan dat het management voorzichtig met de tweede generatie Duster is omgesprongen. “De Duster is Dacia’s iconische model. Het model heeft een ijzersterke positionering binnen de Dacia-familie en heeft de grootste naamsbekendheid van alle modellen. We moeten ervoor zorgen dat ook de andere auto’s zo’n sterke reputatie krijgen.”
Grand SUV
Maar het lijkt er op dat Dacia’s moederconcern met wél met een dergelijk model in het B-segment komt. De Fransen kondigden voor hun Spaanse fabriek een tweede SUV in het compact segment aan. Dat model zou in 2019 komen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lamborghini Huracán Tecnica: een schreeuw uit het verleden
-
Dit helpt Volvo om per 2030 enkel nog EV’s te bouwen
-
Record: Bugatti Chiron van 4 miljoen euro op Nederlands kenteken
-
ANWB voorziet meer files en een ‘permanent verkeersinfarct’
-
Laatste uitvoering BMW i3 is heel exclusief, maar niet bijzonder
-
Lamborghini’s vierde model wordt 2-deurs GT crossover
-
Deze occasion wil je: Alpina B3 voor minder dan 15.000 euro
-
Dit is de eerste Aston Martin Valkyrie op Nederlands kenteken!
-
Lynk & Co verhoogt maandelijkse abonnementskosten voor de 01
-
Gelimiteerde versie voor toch al gelimiteerde Cupra Formentor
-
100e Autosalon van Brussel voor derde keer op agenda
-
Volkswagen zet personeel op scherp om verzwakt Tesla te grijpen