Dit is waarschijnlijk de duurste auto met viercilinder ooit
Echte autoliefhebbers willen een zes-in-lijn, V8 of V12 en geen viercilinder, toch? Nou, dat weten we nog zo net niet. Want voor deze Italiaanse vierpitter gaat iemand waarschijnlijk zo’n 8 miljoen euro betalen.
Dan hebben we het natuurlijk niet over een Alfa Romeo, Fiat of Lancia, maar over een heuse Ferrari. Een 500 TRC uit 1957, om precies te zijn: een klassieke raceauto met geen enorme V12 aan boord, maar een 2,0-liter viercilinder.
Verkocht aan Amerikaan Carl Haas
Van de 500 TRC zijn in de jaren vijftig maar zestien exemplaren gebouwd. Dit is de eerste ervan. Hij werd in februari 1957 verkocht aan de Amerikaan Carl Haas, die later bekend zou worden als eigenaar van het Newman-Haas Indycar-team.
Racesucces met viercilinder
Chassisnummer 0658 MDTR heeft onder meer meegedaan aan de 12 uur van Sebring. De auto heeft een behoorlijke succesvolle racecarrière achter de rug, met tussen 1957 en 1963 tien klasse-overwinningen in twintig races.
Daarbij heeft de Ferrari 500 TRC tussen 1993 en 2014 maar liefst eenentwintig keer meegedaan aan de Mille Miglia Storica. Hij wordt binnenkort aangeboden in een gesloten veiling bij RM Sotheby’s. Naar verwachting levert de auto tussen de 6 en 8 miljoen euro op.
Bij lange na niet de duurste Ferrari
Daarmee is de viercilinder 500 TRC bij lange na niet de allerduurste Ferrari ooit geveild. In 2023 werd er, eveneens bij RM Sotheby’s, 51 miljoen euro betaald voor een 250 GTO. Hetzelfde veilinghuis verkocht er in 2018 eentje voor 48 miljoen dollar.
Lees ook:
- Deze Ferrari 849 Testarossa is helemaal geen Testarossa | Sjoerds Weetjes 488
- Deze popster heeft zijn goedkope, tweedehands Ferrari een fabelachtige kleur gegeven
- Deze dertien jaar oude Ferrari is niet af! Toch betaal je er vele miljoenen voor
- Ehm, Kerstman? We vroegen specifiek om de allerduurste tweedehands auto van Nederland
Ook interessant
-
Illegale Ferrari F1-bestuurder eindelijk opgepakt in Tsjechië
-
Ferrari onthult nieuwe Testarossa: nu met 1.050 pk!
-
Italiaanse uitvinding voorkomt bumperschrapen over drempels
-
Deze occasion is de spannendste familieauto die je je kunt wensen
-
Dit model revolutioneerde de autowereld, maar is nu spotgoedkope klassieker
-
Koopje! Deze Bentley was de duurste auto van het jaar 2000 en kost nu ‘slechts’ 100.000 euro
-
Deze no-nonsense occasion rij je als klassieker belastingvrij tegen een scherp bedrag
-
Deze popster heeft zijn goedkope, tweedehands Ferrari een fabelachtige kleur gegeven
-
Covermodel Honda Civic CRX: van kleine straatkart naar gerespecteerde klassieker
-
Supersnelle 650 pk-Volkswagen Kever is mix van Porsche Taycan en Tesla Model S
-
Deze dertien jaar oude Ferrari is niet af! Toch betaal je er vele miljoenen voor
-
Deze elektrische auto kost 425.000 euro, maar komt slechts 80 kilometer ver
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F05%2Fferrari-viercilinder-1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F05%2Fferrari-viercilinder-2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F05%2Fferrari-viercilinder-3.jpg)