Nederlandse overheid biedt stoere Mercedes Sprinter camper aan
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F10%2Fimage-21-1.jpg)
Jaarlijks neemt de overheid om tal van redenen auto’s in beslag. Deze worden vervolgens verkocht door het Ministerie van Financiën. Hoewel veel auto’s niet echt de moeite waard zijn, duiken er soms pareltjes op in de showroom van Domeinen Roerende Zaken.
Ditmaal staat er een Mercedes Sprinter camper te koop. Via de site van de overheid kun je bieden op de auto. Bied je het hoogste bedrag, dan kun je de auto ophalen. Dit bedrag is overigens niet wat je uiteindelijk moet neerleggen voor jouw vers aangekochte bolide. Bovenop je bieding komt nog 15 procent ‘opgeld’.
Mercedes Sprinter camper
Al jaren stijgen de verkoopaantallen van campers, maar sinds de coronacrisis is zowel de occasionmarkt als de verkoop van nieuwe kampeerwagens geëxplodeerd. Ook de overheid biedt nu een – in beslag genomen – camper aan.
Het gaat om een Mercedes Sprinter van de tweede generatie die omgebouwd is tot kampeerwagen. De bus beschikt over een keukenblok, tweepersoons bed en zitbank. Achterin de camper is een grote opslagruimte voor bijvoorbeeld motoren. De opslagruimte in combinatie met de stickers op de zijkant doet vermoeden dat de camper gebruikt is voor motorcross of –racen.
Optisch niet meer de beste
Door de grote grille, led-verlichting en zwarte wielen ziet de camper er net wat stoerder uit dan een standaard Mercedes Sprinter, al kent de kampeerwagen bij de overheid optisch ook de nodige gebreken. Zo is er flinke schade aan de bumper rechtsvoor en heeft de dorpel twee enorme deuken.
De cabine ziet er daarentegen nog erg goed uit. Met mooie leren stoelen en een navigatiesysteem is het prima vertoeven op de ellenlange autobaan richting Zuid-Frankrijk. Of de camper technisch in staat is om zo’n lange reis te maken, wijst de advertentie niet uit. In beslag genomen voertuigen kopen blijft altijd een risico.
De kampeerwagen beschikt over een 163 pk sterke viercilinder dieselmotor met een slagvolume van 2,1 liter. Hiermee heeft de 2970 kilogram zware camper 137.572 kilometer afgelegd sinds 2013. De APK is inmiddels verlopen. Desondanks is het wellicht een leuk winterproject om deze camper helemaal tiptop te maken voor aankomende zomer.
Lees ook:
Ook interessant
-
Je raadt nooit de motor van deze caravan/camper-Volkswagen T1
-
Dit is hoeveel wegenbelasting je voor een camper betaalt in 2026
-
Zo maak je je camper klaar voor de winterstalling!
-
Deze Bürstner Kangoo is superslimme micro-camper
-
Met de Hummer EV Earthcruiser kun je volledig elektrisch wildkamperen
-
Problemen met gewicht en actieradius maken einde aan Volkswagen-traditie
-
Avontuurlijk op vakantie? Wij hebben de ideale camper gevonden
-
Zo maak je van een Citroën 2CV een camper
-
Vergeet de Sprinter-camper, zo wil iedere Mercedes-liefhebber op vakantie
-
Deze bijzondere amfibie-camper mag je varen zonder vaarbewijs
-
Deze 4×4 offroad SOD Rise camper is een luxe studio op wielen
-
Uw Garage: Ford Transit, de leukste camper!