Duitse camper is een rijdende Transformer, maar schijn bedriegt
Campers zijn er in allerlei soorten en maten, maar de kans is groot dat je deze uitvoering nog niet hebt gezien. Het Duitse Auriga Explorer heeft een camper met zes wielen. Waarvoor worden die gebruikt?
In de basis is deze camper een Ford Ranger. Deze auto is gebouwd voor de wildernis, net als deze kampeerwagen. Vind je de offroader niets? Bekijk dan eens de beste camper van 2026.
Transformer-camper
Hoewel het misschien lijkt alsof deze Transformer-camper zijn achterste wielen uit kan schuiven om door ruig terrein te ploeteren, is dit niet het geval. Ook deze Ford Ranger is gewoon een 4×4 en de achterste wielen zijn er om te gebruiken in geval van een lekke band.
Gelukkig heeft de Auriga Explorer meer te bieden dan enkel een set reservewielen. De bovenkant van de camper is omhoog te schuiven waardoor er al een flinke leefruimte ontstaat. Kampeerders met een lengte tot 2,05 meter kunnen er zelfs rechtop staan.
Ook de zijkanten en achterkant kunnen worden uitgeschoven. Het achterste deel is een garage waarin bijvoorbeeld fietsen te stallen zijn. Ga je rijden, dan wordt dit deel naar binnen geschoven en neemt het de interieurruimte in die je tijdens het rijden toch niet nodig hebt. De zijkanten dienen ook als opslag voor kleding en andere spullen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2F02-auriga-explorer.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2F01-auriga-explorer.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2F04-auriga-explorer.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2F06-auriga-explorer.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2F02-auriga-explorer.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2F01-auriga-explorer.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2F04-auriga-explorer.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2F06-auriga-explorer.jpg)
Met alle delen uitgeschoven is er binnenin voldoende ruimte voor een 6-persoonszithoek die kan worden omgebouwd tot een 2-persoonsbed. Aan de andere kant van de cabine zit een keukentje met koelkast en oven. De fabrikant deelt helaas nog geen beelden van het interieur.
Dit jaar nog in productie
Doordat de opbouw van glasvezelversterkt kunststof is gemaakt, mag je de camper gewoon nog met een B-rijbewijs rijden. Volgens de eigenaar gaat de kampeerwagen dit jaar nog in productie.
Citroën BX Sport van familie Flodder is nu te koop als occasion
Lees ook:
- Ford Kuga blijkt populairste caravantrekker van 2025, dit is een betaalbaarder alternatief
- Geely gaat auto’s bouwen in Europese Ford-fabrieken, maar de samenwerking houdt meer in
- Als je aan een Amerikaanse auto denkt, heb je waarschijnlijk deze snelle occasion op je netvlies staan
- Deze occasion gold in zijn tijd als maatstaf van de middenklasse. Weet hij nog steeds te overtuigen?
Ook interessant
-
Europa verkennen met je camper in 2026? Zo navigeer je zonder boetes door milieuzones
-
Deze Bulgaarse ruime gezinscamper komt op de markt
-
Stekker erin, avontuur aan: een paar PHEV-campers op een rij
-
Fiat toont nieuwe Dolce Camper met opvallende daktent en robuust ontwerp voor avonturiers
-
Dit programma is Boer Zoekt Vrouw voor iedereen met een camper, zo daten vanlifers
-
Ford Bronco wordt ineens gave elektrische camper met flinke range
-
Ruigste camper van Nederland is opvallend betaalbaar
-
Vergeten klassiek busje maakt comeback als leukste camper van 2025
-
Zelfrijdende Tesla nu écht naar Nederland, maar je wordt voor de gek gehouden
-
Ford Kuga blijkt populairste caravantrekker van 2025, dit is een betaalbaarder alternatief
-
Dit stuur wordt per 2027 verboden in China: volgens onderzoek werkt airbag slechter
-
Kun je straks nog autorijden zónder AI aan boord? “Nu zijn die systemen soms nog beroerd”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2F05-auriga-explorer.jpg)